Skocz do zawartości

Custom HT Trail MTB


Rekomendowane odpowiedzi

Ale jaka Kona? Honzo ESD jak przystało na rower mtb ma poszerzaną. Unit to rower, któremu bliżej do graveli z prostą kierownicą, przeznaczony pod wideł stalowy i ma dopasowaną do tych widelców prostą główkę. Nie występuje w wersji z amortyzatorem. Poza tym nawet producent nie wie dla kogo to rower 😉 ("dla najbardziej zagorzałych fanów Kony").

Co do różnic geo to pisałem wyłącznie o Surly Karate Monkey w wersji z gównianym amo RS 35 vs. Surly Karate Monkey w wersji z widelcem stalowym, sztywnym. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Pepe75 napisał(a):

Chyba miałeś na myśli hta 69 na sztywnym widelcu i 67.5 na amortyzatorze. 

Ja nie traktuję Krampusa jako ścieżkowca, tylko jako turystyka/wyprawowca. Wcześniejsze wersje Krampusa i KM miały inną geometrię - wprowadzili zmiany kilka lat temu.

Jak w innym wątku zaproponowałem Marina DSX jako rower wycieczkowy/cross z opcją pod sakwy (kąty główki 68.5 lub 69.5 - zależy od wersji) to mi się dostało, że to rowery zjazdowe nie turystyczne, ehh... 

Jak pisałem, że expl540 ma lepszy kąt główki (68) w stosunku do xc100 (69.5) to pisali, że to bez znaczenia, albo że poczujesz tylko na zjazdach w górach.

A teraz Ty piszesz, że kąt 69 w Surly to staroć...

Nie dogodzisz nikomu...

100/100. DSX to typowy gravel z kierą płaską. Sztywne osie. Idealny do zastosowań o jakich mowa w 1- wszym poście.

Sam jeżdżę na stalowym Elroy'u. Kąt główki - 63 st. (!) Ideał ie podjeżdża nie mówiąc o zjazdach. Ostatnio widziałem przeróbkę tego modelu na sztywny widelec, oponki 2,1 i pięknie łyka długie trasy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...