Skocz do zawartości

Alfine - dlaczego łańcuch klekocze?


Bambosz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Chciałem zasięgnąć języka, bo mnie denerwuje taka przypadłość jak w temacie.

 

Podczas pedałowania łańcuch głośno pracuje - słyszalnie "podzwania" na zębatce - głównie to słychać na zębatce przedniej i na lżejszych przełożeniach.

 

Mam dwie piasty Alfine (8 i 11) - obie nowe. Na obu piastach to samo.

Z przodu korba Alfine i tarcza Alfine 39T.

Łańcuch CN93 - jak Shimano zaleca - napięty tak, że ma luz góra/dół poniżej 1cm. Wygląda że w równej linii tył przód...

Rower z hakami przystosowanymi do piast wielobiegowych, więc bez napinacza.

 

Odgłos dzwonienia taki jakby łańcuch głośno uderzał o zębatkę, jakby w pewnych momentach brakowało napięcia łańcucha lub był on przekoszony przód/tył.

 

Wiem, pasek będzie cichy ale na pasek nie zamienię - chyba że dostanę ramę rozpinaną gdzieś, niedrogo...

 

Może się czepiam, ale w rowerze toleruję jedynie szum opon po asfalcie a reszta ma być cicha :-). W napędach klasycznych tego efektu nie mam...

 

Poradzicie proszę z czym można jeszcze pokombinować?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Może po prostu posmaruj łańcuch
Eeee, to by było za proste
Jest oczywiste lepiej jak nawoskuję całość ale ewidentnie ten napęd jest głośniejszy niż klasyczne.
A jak Wasze Alfine'y czy inne napędy 1:1? Może to ma tak być i ja się czepiam...

I jeszcze jedno pytanie: Czy Alfine z racji budowy toczy się ciężej niż standardowa piasta? Moja od nowości po zakręceniu kołem robi kilka obrotów i się zatrzymuje. Słychać także trochę "szumiące" chyba uszczelki...

Sorry jeśli zadaję oczywiste dla innych pytania ale ja dopiero zaczynam się bawić piastami wielobiegowymi...

Pozdrawiam
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...