Skocz do zawartości

MTB HT do 8 k - pomoc w wyborze


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć !

Zwracam się do Was o pomoc w wyborze roweru MTB HT w kwocie do 8k.

Główne założenia co do roweru :

- W miarę wygodna geometria ramy,

- Trasy na jakich będzie używany : Ścieżki leśne 80%, 10% asfalt, 10% jakiś wypad w góry (bez szaleństw co do tras),

- Chcę utrzymywać duże prędkości w jeździe.

 

Na tą chwilę zastanawiam się nad :

1. Merida big nine pro

2. Orbea alma m50 

3. Canyon exceed cf 5

Proszę o poradę który z tych rowerów Wy byście wybrali, ewentualnie gorąca prośba do Was o propozycję innego roweru.

Z góry dziękuję !

 

Odnośnik do komentarza

Jak poczekasz ze dwa tygodnie to kolega ściąga Cannnodale ze sztywną osią na SID i SLX lub XT i spokojnie się zmieścisz w tym budżecie. Ile masz wzrostu?

Specyfikacja Canyon Exceed CF5 wygląda dobrze. Amor co prawda ciężki ale reszta jest ok. Problemem jest jakość ram karbonowych Canyon i lakieru. Czy i jak szybko rama pęknie, trudno powiedzieć.  To samo dotyczy rama karbonowych Orbea. Alma M50 strasznie nędzna specyfikacja. Mój znajomy zrezygnował ze sprzedaży rowerów tej marki. Za dużo pękało. Merida Big Nine Pro bardzo dobra rama alu. Reszta taka sobie ale jest ok.

Jak szukasz komfortu to rama alu i amor typu RockShox SID lub Fox. Duża prędkość to rama karbon, w miarę duży blat i w miarę ściśle zestopniowana kaseta.

 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, pawelocz napisał(a):

Cześć!

Mała aktualizacja : wybrałem jednak Superiora xp 939 - po przymiarce najlepiej mi odpowiadał. Tego cannondale również przymierzyłem ale mimo wszystko najlepiej odpowiadała mi geometria tego SUP'a ?

Z góry dziękuję za pomoc w temacie ? pozdrawiam!

Świetny wybór, naprawdę świetny !. Grupa napędu XT półkę wyżej od cannona, napęd (34T), przełożenie kasety stawia XPeka jako zdecydowanie szybszą maszynę od cannona. ? Pochwal się fotkami !

Edytowane przez ram
.
Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...