Skocz do zawartości

Eleglide M2 - test ulepszonego elektryka


Rekomendowane odpowiedzi

Fajne opracowanie, w końcu nie muszę się czepiać, że nie wsadzili hamulców tarczowych, również mi się wydaje, że w tej cenie rower jest bardzo rozsądny. Plus za włożenie trochę lepszych opon. 

Łukasz, jesteś pewien, że w amortyzatorze nie ma tłumienia olejowego? Zwykle blokada działa na zasadzie zamknięcia kartridża z Olejem i blokuje jego przelewanie. 

Szkoda, że nie ma miejsca na bidon. 

Jakbym sam miał robić konfigurację taniego roweru elektrycznego, zamiast napędu 3x8 na wolnobiegu wsadziłbym napęd 1x9 z większą tarczą z przodu, wyszło by prościej, solidniej i raczej nie wpłynęłoby na koszty produkcyjne. 

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Oskarr napisał(a):

Łukasz, jesteś pewien, że w amortyzatorze nie ma tłumienia olejowego? Zwykle blokada działa na zasadzie zamknięcia kartridża z Olejem i blokuje jego przelewanie. 

Nie rozbierałem tego amortyzatora, ale mogę się założyć, że w tak było nie było "budżetowym" rowerze elektrycznym, producent nie dokładałby kasy do tłumika. Sama blokada jak najbardziej może być hydrauliczna, ale tłumika raczej tam nie ma (wnioskuję to również po pracy samego widelca).

Suntour w amortyzatorach z dopiskiem HLO stosuje właśnie taki patent (hydrauliczna blokada, brak tłumika). Na marginesie - wielu sprzedający amorki w wersji HLO mija się z prawdą w opisie, pisząc o hydraulicznym tłumieniu, a u jednego nawet widziałem "regulację tłumienia odbicia" (chyba chodziło mu o pokrętło +/-, które tłumienia na pewno nie reguluje ;).

7 godzin temu, Oskarr napisał(a):

Szkoda, że nie ma miejsca na bidon.

Jak w większości tanich elektryków. Można sobie poradzić stosując adapter, ew. dając do serwisu, żeby wkleili tulejki z gwintem. No ale zgadzam się, że szkoda, że tak jest.

7 godzin temu, Oskarr napisał(a):

zamiast napędu 3x8 na wolnobiegu wsadziłbym napęd 1x9 z większą tarczą z przodu, wyszło by prościej, solidniej i raczej nie wpłynęłoby na koszty produkcyjne

Absolutnie się zgadzam, mówiłem o tym w teście wideo modelu M1 Plus. Choć niestety mam dziwne wrażenie, że mogłoby to znacznie podnieść koszty, przynajmniej w oczach producenta. Musiałaby to być już kaseta i jakaś choć trochę porządniejsza korba. A tajemnicą poliszynela jest obecność wolnobiegów w rowerach, tym bardziej, że różnica cenowa między 7-rzędowym wolnobiegiem, a 7-rzędową kasetą jest w zasadzie żadna.
 

suntour.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...