Skocz do zawartości

Rower MTB dla żony do 4000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje pomocy w doborze nowego roweru MTB dla żony.
 
Budżet do ok. 4000zł
- jazda rekreacyjna, asfalt, leśne dukty, szuter
- trasy do 80-100km
- koła 29
- z przodu jedna zębatka
- amortyzator powietrzny
- rekreacyjna geometria
 
Po parametrach i cenie dobry się wydaje Kross Level 5.0 lub ORBEA Onna 29 20
Może nakierujecie na coś innego.
Odnośnik do komentarza
8 godzin temu, APZ napisał(a):

Na forum były podobne tematy i wniosek: rockrider explore 540. 

80-100 km po asfalcie to raczej inne koła i opony bym proponowała niż te w Expl 540. To już jest wyprawa z sakwami raczej, więc osobiście wzięłabym rower innego typu /mam spore doświadczenie w takich dystansach i na pewno na moim XC100 nie wybralabym się w taką trasę/.

Odnośnik do komentarza

Dystans 80-100km podałem jako górną granicę, zazwyczaj są to krótsze dystanse.

Żona ma teraz crossowy rower Kands, ale dużo lepiej jeździ się jej na moim Cube Attention SL.
Dlatego chcemy jej kupić coś co da jej przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo poza asfaltem.

Rockrider Explore 540 w rozmiarze L niestety nie jest dostępny, X100 kosztuje 4200, a Level 5.0 teraz w promocji 3300zł przy bardzo zbliżonych parametrach.

Jeszcze jest kwestia rozmiaru, żona ma 175cm wzrostu i wg. tabelek na tym wzrośnie kończy się rozmiar M (17) i zaczyna L (19).

Będziemy starali się, aby żona się przymierzyła, ale gdyby nie było takiej opcji to iść w M czy L?

 
 

Odnośnik do komentarza

EXPL ma obniżony suport o 1 cm i tak, jak rama jest bardzo zbliżona jeśli chodzi o geometrię, to EXPL ma krótszy mostek i kierownicę ze wzniosem, to w tym przypadku daje krótszą pozycję o jakieś 2 cm. 2 cm to jest różnica między długością górnej poprzeczki w rozmiarze M i L, 2 cm jest dość odczuwalne. Trochę prostując, mając też minimalnie węższą kierownicę w wersji damskiej w EXPL 540 z szybszymi oponami dostajemy fajny rower na dłuższe wypady. Jest sztywny, dość lekki więc nie ma problemu z podjeżdżaniem górek w tatrach. Ogólnie mama zachwycona rowerem, ja też jestem zadowolony bo pomimo trzepanych kilometrów nic tam nie muszę serwisować. 

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, layer napisał(a):

Dystans 80-100km podałem jako górną granicę, zazwyczaj są to krótsze dystanse.

Żona ma teraz crossowy rower Kands, ale dużo lepiej jeździ się jej na moim Cube Attention SL.
Dlatego chcemy jej kupić coś co da jej przede wszystkim komfort i bezpieczeństwo poza asfaltem.

Rockrider Explore 540 w rozmiarze L niestety nie jest dostępny, X100 kosztuje 4200, a Level 5.0 teraz w promocji 3300zł przy bardzo zbliżonych parametrach.

Jeszcze jest kwestia rozmiaru, żona ma 175cm wzrostu i wg. tabelek na tym wzrośnie kończy się rozmiar M (17) i zaczyna L (19).

Będziemy starali się, aby żona się przymierzyła, ale gdyby nie było takiej opcji to iść w M czy L?

 
 

Ja bym szedł w M. Będzie wygodniej i nie będzie problemu z zeskoczeniem z roweru i uderzeniem kroczek o górną poprzeczkę. Level 5 może osprzęt ma podobny, ale różnią się ramą na korzyść expl. 

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, Oskarr napisał(a):

Ja bym szedł w M. Będzie wygodniej i nie będzie problemu z zeskoczeniem z roweru i uderzeniem kroczek o górną poprzeczkę. Level 5 może osprzęt ma podobny, ale różnią się ramą na korzyść expl. 

Dzięki, a co myślisz/cie o tym rowerze Orbea?
https://www.greenbike.pl/rower-gorski-orbea-onna-29-20-deore-air-hydraulic-p-7159.html 

Odnośnik do komentarza

No i sztywne osie (Explore 540), w porównaniu do Cube. 
Inserty na tylny bagażnik (explore 540), a na dłuższych wycieczkach to ważne. 
Moja kobitka też zadowolona. W wersji damskiej (rama taka sama, kolor inny) dają też ciut inne siodełko. Akurat ono chyba jej skrzypi i nie umiem sobie z tym poradzić. Na początku było ok. Dokręciłem śrubki i nie pomogło. Sorki za OT. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...