Skocz do zawartości

Rower górski do 3000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Obcierające hamulce nie reguluje się ściągając koło. Szczęki są na 2 śruby, luzujesz te śruby, zaciskasz klamkę, dokręcasz śruby, puszczasz klamkę i powinno nie trzeć. Jak trze to czasem robię tak: odkręcam śruby, między zacisk a tarcze z obu stron wsadzam po wizytówce, dokręcam śruby, wyciągam wizytówki, nie obciera. 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Oskarr napisał(a):

Obcierające hamulce nie reguluje się ściągając koło. Szczęki są na 2 śruby, luzujesz te śruby, zaciskasz klamkę, dokręcasz śruby, puszczasz klamkę i powinno nie trzeć. Jak trze to czasem robię tak: odkręcam śruby, między zacisk a tarcze z obu stron wsadzam po wizytówce, dokręcam śruby, wyciągam wizytówki, nie obciera. 

Wiem że się nie reguluje ściągając koło, ale już kombinowałem że może tarcza się inaczej ustawi itp. Piszesz że szczęki są na 2 śruby, chodzi ci chyba o śruby mocujące cały zacisk ( jeśli nie to popraw mnie). Ustawiałem tak jak napisałeś, jednak nadal jeden klocek obciera od strony zewnętrznej przy odsuniętym na maksa zacisku to już dalej się nie da odsunąć klocek od tarczy. No chyba że np. gdzieś jest powietrze i nie cofa się tłoczek do końca bo innego wytłumaczenia nie widzę. A tak jak pisałem wcześniej ten hamulec jest miękki i nie działa tak jak powinien moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...