Skocz do zawartości

MTB Do 3500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry szukam roweru mtb za kwotę w okolicach 3000-3500 zł

do tej pory zastanawiałem się nad modelami:

Rower mtb firmy superior

scott 950 ASPECT 

orbea MX 29 40 

Trek marlin 5 

specialazed rockhopper comp 29 -2022

myślałem również nad krossem ale słyszałem wiele negatywnych opinii i sugestii zakupu któregoś z modeli wymienionych wyżej. Byłem dzisiaj wielu sklepach aby skonsultować moje wybory ale ile sklepów tyle opinii. Liczę na pomoc w zakupie :D i wskazania czy któryś z modeli wymienionych przeze mnie wyżej zasługuje na zakup czy lepiej wybrać coś innego. Pozdrawiam i czekam na wasze sugestie ? 

Odnośnik do komentarza

@Mikub W kilku miejscach na forum jest o tym rowerze. Rockrider explore 540. Poczytaj. Generalnie: relacja ceny do jakości, amortyzator, sztywne osie, waga, inserty na bagażnik (dla niektórych to ważne), ładne malowanie, wybór wersja damska lub męska (rama taka sama), itp.  @Oskarr ma rację, potwierdzoną w praktyce: "W tej cenie obecnie jedyny rozsądny to expl 540 za 3400". Jeżeli szukasz roweru nowego, z gwarancją.  

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Mikub napisał(a):

@Oskarrplus to jest napęd 1x10 wiec w lasach może być ciężko, lepiej wziąć coś z dwurzędowym napędem

Do lasu właśnie ten napęd jest idealny. Jest zindeksowany tak, że podjedziesz wszystko i w lesie osiągniesz jakieś rozsądne pieniądze. Trochę gorzej wypada ten napęd jeśli ktoś lubi jeździć dużo po asfalcie bo może brakować twardych przełożeń, do 35 km/h się rozpędzimy ale później już nie masz wyższego biegu. Jakimś rozwiązaniem może być montaż blatu z większą ilością zębów z przodu, jest to wydatek rzędu 50-100 zł. Reszta kładzie konkurencję, nowoczesna rama, sztywne osie, powietrzny amortyzator i pełna deorka. U konkurencji na taki rower trzeba wydać od 5k pln. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, Oskarr napisał(a):

Poszedł w górę, wczoraj był za 3400. 

Potwierdzam. Żona kupiła za 3999 zł, naście dni temu, a ja za namawianie dostałem wczoraj "zjebkę", bo wczoraj był tańszy i "pośpieszyliśmy się". Na szczęście podrożał, więc dostanę wyrok w zawieszeniu. ?  

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, rad66 napisał(a):

Hej

A co myslicie o KROSS Hexagon 8.0? Tez amor powietrzny, podobna półka cenowa. Ja się właśnie zastanawiam miedzy Rockriderem a tym Krossem. Link tutaj https://kross.eu/pl/rowery/gorskie/mtb/hexagon-8-0-granatowy-bialy-szary-matowy

Mozna go w necie wyciagnac za okolo 3-3,2 k zł.

2 klasy niższy rower. w RR masz sztywne osie, tutaj brak sztywnych osi, w RR masz nową przerzutkę deore, tutaj m592. M592 weszło do sprzedaży w 2012 roku i shimano zakończyło produkcję w 2018 według internetów. Do tego z tego co widzę to rama jest na 1 i 1/8 na amor, więc nie wejdzie tam żaden lepszy amortyzator i gorzej to pracuje w mocniejszym użytkowaniu niż 1 i 1/8. 

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Oskarr napisał(a):

2 klasy niższy rower. w RR masz sztywne osie, tutaj brak sztywnych osi, w RR masz nową przerzutkę deore, tutaj m592. M592 weszło do sprzedaży w 2012 roku i shimano zakończyło produkcję w 2018 według internetów. Do tego z tego co widzę to rama jest na 1 i 1/8 na amor, więc nie wejdzie tam żaden lepszy amortyzator i gorzej to pracuje w mocniejszym użytkowaniu niż 1 i 1/8. 

Dzieki serdeczne za konkret ? Zostaje wobec tego przy Rockriderze, tymbardziej, ze mam go w promce za 3400 ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...