Skocz do zawartości

[1000-1200] Miejski/Trekingowy rower dla dziewczyny


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Chcę kupić dziewczynie rower, wzrost 176cm, waga 60kg ok. Głównie do jazdy po parku, niewielkie wzniesienia, miejski ruch.
W oko wpadły mi trzy modele, czy mogę prosić o pomoc w wybraniu jakiegoś lub zaproponowaniu innego?

1.  INDIANA Trekker D19 28  - 1150 zł (mam kod rabatowy) https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-trekkingowe/rower-trekkingowy-indiana-trekker-d19-28-cali-damski-bialo-fioletowy

2. INDIANA Moena S7B 28 - 1050 zł (to samo) https://www.mediaexpert.pl/rowery/rowery-miejskie/rower-miejski-indiana-moena-s7b-28-cali-damski-bialo-lazurowy

3. Riverside 120 LF niska rama - 1250 zł https://www.decathlon.pl/p/rower-trekkingowy-riverside-120-lf-niska-rama/_/R-p-323601?mc=8577927&c=Zielony

Najważniejsze żeby były przerzutki, kobiecy kolor (biały, różowy, turkusowy etc.)

Odnośnik do komentarza

Powiedzmy, że tez mam/miałem podobny dylemat. Przejrzyj mój wątek. Zakładam, ze szukasz ze sztywnym widelcem? 

Każdy ma ramę stalową. Przerzutki w manetce kręconej (chyba poza Rireside'em)). Osobiście wolę te manetkowe typu góra/dół, ale jak dla Twojej dziewczyny nie ma to znaczenia i woli/cie proste rozwiązania, to kręcone tez ujdą. ? 

Riverside jest, moim zdaniem, hmm..nie wiem. Taki sobie? ? Po wgryzieniu się w temat, tyle o ile i po fachowych poradach Oskara, czy Jacka, to "nie widzę" tego roweru. 

Inna sprawa jaki typ roweru jest potrzebny, trekkingowo/miejski, czy cross? ? 

Z mojego rozeznania rynku, dla modeli ze sztywnym widelcem, przynajmniej shimanowskim Tourney'em, w tej cenie +/-, teoretycznie, bo nie wiem jaki masz maksymalny budżet, są dwa modele trekkingowe

https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-navigator-x-damski-2022_pid=449

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-liberty-damski-2022_pid=459

i najtańszy cross (?), chociaż w dziale szosowe ?. Tylko, czy mieści się w budżecie?

https://lazaro-bike.pl/sklep/lazaro-aero-v1-damski-2022_pid=474

I żeby była jasność ;-), nie jestem jakimś przedstawicielem ? Lazaro/Kands. ? Oskarr mnie namówił. ? A ta firma (producent ten sam) ma w miarę sensowną cenę do wyposażenia.

Jeśli to pomoże, to z rozmowy z osobą w Lazaro, wynika, że zwrot zamówienia sprzętu przez allegro jest darmowe w ramach Allegro Smart. Zwrot zamówienia przez stronę producenta jest na koszt klienta.

Plus Kands'a taki, że ma sklepy w różnych miejscach (mapa na ich stronie), więc może jest gdzieś koło Ciebie. Lazaro tylko przez Intenet lub u nich bezpośrednio na miejscu.

Jeśli masz jeszcze jakieś inne własne propozycje, to podaj. Chętnie, przynajmniej z ciekawości ;-), spojrzę.

Oczywiście najlepiej zrobić rajd po sklepach i przetestować organoleptycznie co wpadnie w oko, wziąć i zważyć w rękach. 

Odnośnik do komentarza

Dziękuję bardzo za odpowiedzi.
Raczej sztywny widelec i rower miejski/trekkingowy, ew. jeśli znajdzie się jakiś cross kobiecy z niską ramą, też może być, jednak raczej bliżej tego 1000zł, 1500 i wyżej odpada.
Z tych które podałeś fajnie wygląda navigator i jest dostępna akurat ostatnia sztuka biały. Pytanie tylko dlaczego riverside wygląda tak sobie?

Faktycznie biorąc pod uwagę masę rowerów najlepiej wypada riverside 120 i kands navigator x
 

Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, Divx97 napisał(a):

Z tych które podałeś fajnie wygląda navigator i jest dostępna akurat ostatnia sztuka biały. Pytanie tylko dlaczego riverside wygląda tak sobie?
Faktycznie biorąc pod uwagę masę rowerów najlepiej wypada riverside 120 i kands navigator x

 

Porównując z Kandsem. Lecę losowo. "Dlaczego riverside wygląda tak sobie?". 

Riverside 120 ma "Tylna przerzutka: BTWIN RD M25." Może się mylę, ale w głowie siedzi mi coś takiego "to nie jest Shimano tylko marka własna, a w tej samej cenie (roweru) chyba lepszy jest Tourney niz Btwin."  Czy słusznie myślę, nie wiem. Co to Btwina musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony w tym temacie. ?

Rama stalowa, chociaż waga porównywalna z aluminiowym Kandsem. Nie wiem co to za stal, ale mój stalowiec ma chyba z 17kg do 20kg. Ważony ręcznie "na oko". ? Jeśli zdjąć z Navigatora bagażnik, to pewnie z tych ok. 15kg można zejść do 12(?). Goły Riverside ma już te 15, więc dołożenie błotników zwiększy wagę. Oczywiście to są dywagacje "na papierze" ;-). W praktyce, jak widzę, prawie nikt nie zakłada błotników do crossa. Jednak jeśli ew. ktoś jeździ prawie cały czas, to raczej się przydadzą.

Riverside nie ma stopki, czasami się przydaje. ? Zawsze te kilkadziesiąt zł. w kieszeni.

Riverside ma "Kaseta 8-rzędowa MICROSHIFT", a Kands wolnobieg 7, ale z przełożeniem 3 z przodu. Plus dla R za kasetę, ale "tylko" 1x8, a Kands 3x7. Ogólnie, do jazdy rekreacyjno-spacerowej (5-10km/h ?), moim zdaniem wystarczą i dla "zwykłego" użytkownika niezauważalne. Chociaż w tym przypadku układ biegów1x8 może być niewystarczający pod jakąś górkę. ? Oczywiście to tylko moje teoretyczne przypuszczenie i dywagacje, bo nie mam doświadczenia z takim napędem. Oskar, Jacek lub inni musieliby się wypowiedzieć.

Co do kasety Riverside, to ponownie potrzebna by była opinia fachowców, czy Microshift jest dobrą firmą. Ja mam w głowie, że jak jest Shimano to brać, a jak inna to pojawiają się lekkie wątpliwości. ?

Reszta Rivera standardowa, koła, kierownica, siodełko itd. ? Rower jeździ. Poza tym (oczywiście nie chcę Cię zniechęcić do Riveside'a ?, w rozmowie z człowiekiem, który "lubi naprawiać rowery", padło hasło najtańszy Riverside z Decathlonu, nie bierz tego. Z tego co widzę, to w Decathlonie mają model 100, więc może o ten chodziło.

Z crossów, w przypadku Kandsa, to "tylko" to mają https://kands.pl/rower/28-stv-700-2022/ Jednak cena chyba powyżej budżetu. Jeśli jw. masz jakiś sklep/punkt w pobliżu, to w może bezpośrednio uda się zagadać i zejdą z ceny, jeśli to "stary" model.

W LAzaro maja taniej https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-stv-700-damski-2022_pid=488 i wdł opisu rama 19 w kolorze błękitny połysk. Według ich rozmiarówki, to właściwa rama dla wzrostu 176.

W przypadku budżetu, no maks. 1300 (?), to chyba też musisz brać pod uwagę ramy stalowe.

Może taki? Najtańszy ich model. Co prawda producent podaje na stronie cenę 1500 (jak dla mnie trochę zawyżona przy ramie stalowej), ale w sklepie może być inaczej. Mają sporo punktów.

https://folta.pl/pl/rowery/turystyczne/conesa

I jeszcze raz. Zrób rajd z dziewczyną po sklepach, niech się przymierzy, przejedzie, zważy w rękach, zobaczy, czy pasuje jej manetka kręcona, czy "góra/dół", pozycja podczas jazdy (oczywiście kilkadziesiąt metrów w sklepie nie oddaje realnego przejazdu kilkunastu/dziesięciu km). Kolor i "podobanie się" tez jest ważne;-), ale może się okazać, że traficie na sztukę, która będzie ok, ale nie w kolorze, więc nie bierz/cie tego za główny wyznacznik. ;-). ? Coś jak w dowcipie o wyborze samochodu. ? Mąż znalazł idealny egzemplarz, dobry silnik, wyposażenie, wygodne siedzenia i inne udogodnienia. Namęczył się z analizą przez kilka tygodni, a żona na to "ale nie jest czerwony". ?

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Jak kupowałem rower dziewczynie na 9s microshifcie, to bardzo ładnie to pracowało, byłem zaskoczony, ale nie odbiegało od jakiś acer od strony shimano. Shimano tourney z definicji unika się i zwykle odradzam, podobnie jak z wolnobiegami, ani to trwałe ani fajnie nie działa, czy lepszy napęd 3x7 tourneya od 1x8 btwin? Ciężko powiedzieć, aż w tak tanich napędach nie siedzę. Normalnie bym proponował dołożenie i kupienie czegoś na kasecie i osprzęcie microshift, shimano acera, altus itp. 
Ramy stalowe teoretycznie lepiej tłumią drgania i są wygodniejsze niż alu, ja jednak ze względu na wagę zdecydowanie preferuję aluminium. 

Ja bym się zastanawiał nad dołożeniem czegoś do półki na poziomie acera/alivio czy w przypadku 1x napędu minimum 9 rzędowego, ewentualnie szukałbym używanego. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Oskarr napisał(a):

Jak kupowałem rower dziewczynie na 9s microshifcie, to bardzo ładnie to pracowało, byłem zaskoczony, ale nie odbiegało od jakiś acer od strony shimano. Shimano tourney z definicji unika się i zwykle odradzam, podobnie jak z wolnobiegami, ani to trwałe ani fajnie nie działa, czy lepszy napęd 3x7 tourneya od 1x8 btwin? Ciężko powiedzieć, aż w tak tanich napędach nie siedzę. Normalnie bym proponował dołożenie i kupienie czegoś na kasecie i osprzęcie microshift, shimano acera, altus itp. 
Ramy stalowe teoretycznie lepiej tłumią drgania i są wygodniejsze niż alu, ja jednak ze względu na wagę zdecydowanie preferuję aluminium. 

Ja bym się zastanawiał nad dołożeniem czegoś do półki na poziomie acera/alivio czy w przypadku 1x napędu minimum 9 rzędowego, ewentualnie szukałbym używanego. 

W jakimś sensie ? masz rację, ale...

Jeśli nawet dołożysz, to masz przynajmniej Altusa z tyłu, ale wybór trekingu/crossa na sztywnym widelcu już jest ograniczony. Pisałem o tym. Producenci walą na potęgę amortyzatory. Nie znalazłem nic innego, poza polecanym przez Ciebie Lazaro Aero V3, lub niższym co miałoby wyżej niż Tourney i sztywny widelec.

Dygresja

W przypadku Lazaro, to można się dogadać i mogliby zrobić za dopłatą wymianę widelca. Jednak jak podpytywałem, to ew. dopiero w okresie jesienno-zimowym.

Koniec dygresji. ?

Modele z Acerą i Alivio też nie mają sztywnego, tylko wszystko jest na amortyzatorze. I tutaj kolejny element. Jeśli się bierze z dobrodziejstwem inwentarza, tj. z amortyzatorem, to moim zdaniem trzeba patrzeć na modele, przynajmniej z blokadą. Mylę się? Jak widać, większość producentów, opiera się na najtańszych Sountor'ach.

Co jednak, jeśli ktoś nie może dołożyć lub już, prawie;-), teraz musi kupić, a rower nie będzie intensywnie eksploatowany? Już ww. jazda spacerowo-wycieczkowa. Taki Tourney "musi" wystarczyć. ?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, gosc napisał(a):

 

Porównując z Kandsem. Lecę losowo. "Dlaczego riverside wygląda tak sobie?". 

Riverside 120 ma "Tylna przerzutka: BTWIN RD M25." Może się mylę, ale w głowie siedzi mi coś takiego "to nie jest Shimano tylko marka własna, a w tej samej cenie (roweru) chyba lepszy jest Tourney niz Btwin."  Czy słusznie myślę, nie wiem. Co to Btwina musiałby się wypowiedzieć ktoś bardziej doświadczony w tym temacie. ?

Rama stalowa, chociaż waga porównywalna z aluminiowym Kandsem. Nie wiem co to za stal, ale mój stalowiec ma chyba z 17kg do 20kg. Ważony ręcznie "na oko". ? Jeśli zdjąć z Navigatora bagażnik, to pewnie z tych ok. 15kg można zejść do 12(?). Goły Riverside ma już te 15, więc dołożenie błotników zwiększy wagę. Oczywiście to są dywagacje "na papierze" ;-). W praktyce, jak widzę, prawie nikt nie zakłada błotników do crossa. Jednak jeśli ew. ktoś jeździ prawie cały czas, to raczej się przydadzą.

Riverside nie ma stopki, czasami się przydaje. ? Zawsze te kilkadziesiąt zł. w kieszeni.

Riverside ma "Kaseta 8-rzędowa MICROSHIFT", a Kands wolnobieg 7, ale z przełożeniem 3 z przodu. Plus dla R za kasetę, ale "tylko" 1x8, a Kands 3x7. Ogólnie, do jazdy rekreacyjno-spacerowej (5-10km/h ?), moim zdaniem wystarczą i dla "zwykłego" użytkownika niezauważalne. Chociaż w tym przypadku układ biegów1x8 może być niewystarczający pod jakąś górkę. ? Oczywiście to tylko moje teoretyczne przypuszczenie i dywagacje, bo nie mam doświadczenia z takim napędem. Oskar, Jacek lub inni musieliby się wypowiedzieć.

Co do kasety Riverside, to ponownie potrzebna by była opinia fachowców, czy Microshift jest dobrą firmą. Ja mam w głowie, że jak jest Shimano to brać, a jak inna to pojawiają się lekkie wątpliwości. ?

Reszta Rivera standardowa, koła, kierownica, siodełko itd. ? Rower jeździ. Poza tym (oczywiście nie chcę Cię zniechęcić do Riveside'a ?, w rozmowie z człowiekiem, który "lubi naprawiać rowery", padło hasło najtańszy Riverside z Decathlonu, nie bierz tego. Z tego co widzę, to w Decathlonie mają model 100, więc może o ten chodziło.

Z crossów, w przypadku Kandsa, to "tylko" to mają https://kands.pl/rower/28-stv-700-2022/ Jednak cena chyba powyżej budżetu. Jeśli jw. masz jakiś sklep/punkt w pobliżu, to w może bezpośrednio uda się zagadać i zejdą z ceny, jeśli to "stary" model.

W LAzaro maja taniej https://lazaro-bike.pl/sklep/kands-stv-700-damski-2022_pid=488 i wdł opisu rama 19 w kolorze błękitny połysk. Według ich rozmiarówki, to właściwa rama dla wzrostu 176.

W przypadku budżetu, no maks. 1300 (?), to chyba też musisz brać pod uwagę ramy stalowe.

Może taki? Najtańszy ich model. Co prawda producent podaje na stronie cenę 1500 (jak dla mnie trochę zawyżona przy ramie stalowej), ale w sklepie może być inaczej. Mają sporo punktów.

https://folta.pl/pl/rowery/turystyczne/conesa

I jeszcze raz. Zrób rajd z dziewczyną po sklepach, niech się przymierzy, przejedzie, zważy w rękach, zobaczy, czy pasuje jej manetka kręcona, czy "góra/dół", pozycja podczas jazdy (oczywiście kilkadziesiąt metrów w sklepie nie oddaje realnego przejazdu kilkunastu/dziesięciu km). Kolor i "podobanie się" tez jest ważne;-), ale może się okazać, że traficie na sztukę, która będzie ok, ale nie w kolorze, więc nie bierz/cie tego za główny wyznacznik. ;-). ? Coś jak w dowcipie o wyborze samochodu. ? Mąż znalazł idealny egzemplarz, dobry silnik, wyposażenie, wygodne siedzenia i inne udogodnienia. Namęczył się z analizą przez kilka tygodni, a żona na to "ale nie jest czerwony". ?

 

 

 

Jeździlam na Folcie wiele lat. Dobrze się sprawował, właściwie nic przy nim poza corocznym rutynowym serwisem nie trzeba było nigdy robić, a trochę kilometrów nakrecilam. Model Valada chyba, dobry na asfalt i szutry.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...