Skocz do zawartości

Nowy rower MTB do 9000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich chciałbym kupić  rower MTB do 9000zł ogólnie jeżdżę pół na pół po asfalcie szutrach jakiś trudniejszy teren ogólnie zjazdy lekki chopki w puszczy  chce też od czasu  do czasu zrobić jakąś dłuższą wyprawe 100 200 km jakieś dorby zamontować  i mam takie 4 rowery na oku.

 CUBE REACTION C:62 PRO

CUBE REACTION C:63 ONE

 HARD TAIL GHOST LECTOR LC U 93LE104

TREK Procaliber 9.5

albo cos innego sam już nie wiem czy może warto  troche poczekać i kupić coś na jakieś promocji  smigam teraz ma moim Krossie Black edit czy jakoś tak rekracyjny Mtb ogólnie geometra ramy spoko nie jedną setke przejechałem ale jestem mega podjarany na te mtb 

 

Odnośnik do komentarza

https://www.rowerowy.pl/cube-reaction-c62-one-29-19l-cze-bia-22.html

https://www.rowerowy.pl/cube-reaction-c62-pro-29-19l-sza-met-22.html

https://sklepmartes.pl/sporty/kolarstwo/rowery/rowery-gorskie/rower-hard-tail-lector-lc-u-93le104-ghost

https://sprint-rowery.pl/rower-gorski-trek-procaliber-9-5-2022

w sumie to te Cube mi sie podobają ten czerowny jest w miare tani pewnie i tak ostro nie będę jeździł a w przyszłości będę  ulepszać rower napewno inny amor itp albo coś innego  nie carbonowego a BTW co do tego  carbonu to słyszałem że on nie jest wcale taki wytrzymały itp może coś na alu z lepszym sprzętem 

Odnośnik do komentarza

Ad 1. Chore połączenie. Rama karbonowa wyścigowa, rekreacyjny amortyzator i rekreacyjny napęd.
Ad 2. Ten nie jest zły. Amor bardzo podstawowy ale reszta bez zarzutu.
Ad 3. Trochę lepszy amor niż w 2. Reszta w porządku
Ad 4. Słaby amor, brak hamulców.

Nie wiem czemu chcesz kupić rower karbonowy jeśli się nie ścigasz lub nie zamierzasz jeździć szybkich ustawek MTB. Takie rowery są mniej komfortowe niż aluminiowe. Nie można do nich montować bagażników. Niekoniecznie nadają się do wożenia w pociągu bo karbon łatwo porysować.

Sugeruję rowery takie jak Rockrider XC 120, Merida Big Nine Pro, Kellys Gate 30/50/70/90 czy nawet Indiana Storm X8 czy X9. To są rowery na dobrych ramach aluminiowych. dobrze skonfigurowane. Co prawda nie mają otworów do montażu bagażnika ale zawsze można zamontować na obejmy. Rowerem do turystyki MTB jest np. Trek X-Caliber. Jest przygotowany do montażu bagażnika.
 

Odnośnik do komentarza

co do tego carbonu jakoś mi sie ubzdurało w głowie bo lżejszy sztywniejszy szybciej  i wygodniej  będzie sie jechało ale trochę czytam na temat carbonu zdania są podzielone ale już mam teraz swoje obawy że jak pierdnę to może coś sie stać a to ma byc mtb XD może faktycznie te aluminium bo róznica będzie pewnie nie duża. Już trochę mnie męczy ten temat za bardzo bym chciał wszystko wiedzieć i najlepsze najlepsze tak już mam 

https://www.dobrerowery.pl/trek-x-caliber-8-2022-satin-lithium-grey?combination_id=36080&gclid=Cj0KCQjwmN2iBhCrARIsAG_G2i5g9UfVZYO6T0qWyzCLLQJa6C_9YBzp0_U2Z0S_d8LqJrVEYpc8BRMaAgVOEALw_wcB

a co myślisz o tym treku na promocji jest tylko ten szybko zamykacz z tyłu marzy mi sie z obu stron czy to robi jakąś naprawde istotną różnice ? 

Odnośnik do komentarza

X-Caliber to seria rowerów MTB rekreacyjno-turystycznych. Na pewno ten rower nie jest wart tych pieniędzy ale Trek ma bardzo duże grono wyznawców. Rama jest bardzo przeciętna, nie należy do lekkich, rower został skonfigurowany przyzwoicie oprócz hamulców.

Czy sztywne osie robią różnice w rekreacji? Nie bardzo. Jedyna różnica jest taka że masz powtarzalność ustawienia klocków hamulcowych względem tarcz i jak wyciągniesz koło do transportu samochodem a potem włożysz to nie musisz się masturbować z ustawieniem koła. Jeździłem rowerami bez sztywnych osi, teraz mam już trzeci ze sztywnymi osiami i jak się nie ścigasz nie ma to zbyt dużego znaczenia. Technicznie to rower bez sztywnej, poszerzonej osi i poszerzonej piasty nie został zaprojektowany do napędów 1x i trochę gorzej one w takich rowerach działają. Jak nie ma sztywnej osi to zalecany jest napęd 2x.

Karbon nie jest wygodniejszy. Karbon jest bardzo sztywnym laminatem złożonym z wielu różnych części. Podczas najazdu na przeszkodę czy uderzenia nie odkształca się poza ok. 1%, dzięki czemu są małe straty energii przekazywanej w napędzanie roweru. Jak uderzysz w coś i odkształci się poza 2% to pęknie. Alumium może odkształcać się kilka razy bardziej, dzięki czemu lepiej przeżywa uderzenia i daje więcej komfortu w jeździe po przeszkodach. Karbon jest lżejszy, aluminium cięższe. Karbon jest łatwiejszy do naprawy.

Odnośnik do komentarza

Trzeba by kupić inną ramę. Ta rama to kompletny śmieć. Waży 2700 gramów. Chisel dokładnie połowę, czyli 1350. Amor, hamulce, napęd super. Koła nędzne ale piasty albo całe koła można komuś naiwnemu ożenić. Finishing kit śmieć. Jeśli nie kłamią to ten rower ma amor który kosztuje 5k. I na zdjęciach taki jest.

Odnośnik do komentarza

 No ten amortyzator to trochę dziwne ale to chyba nie złodzieje sklep stacjonarny mają normalnie a co do ramy czemu śmieć aluminium Hydroformowane czy jakoś tak lekki rozpadnie sie czy co ?? napęd też dobry ehh sam juz nie wiem co by tu kupić do 9000 zł i nie musi być carbon w gruncie rzeczy nie ma dużego wyboru większość to treki albo mi sie nie podoba wygląd. Może poczekać na razie mam na czym jeździć ale to MTB Rekreacyjny na oponach 38mm XD prawie sie dziś zabiłem w lesie może dokupić oponiki jakieś nie za drogie 2.2cala i czekać alen ie ukrywam tego bym kupił 

Odnośnik do komentarza

Rozpaść się nie rozpadnie, wręcz odwrotnie, przy tej wadze to czołg. Ale widziałem wagę jak ktoś wystawił do sprzedaży. Żaden popularny producent nie ma ramy o takiej chorej wadze. Wniosek jest taki że jest to jakiś chińczyk z głębokiego lasu co kosztuje pewnie ze 20 USD w hurcie. Może specjalnie takie kupują żeby na pewno nie pękały i żeby się nie bawić z reklamacjami. W każdym razie jak bym tę ramę natychmiast opieprzył i kupił np. Accent Peak, kilo lżejszą i dużo lepszą.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...