Skocz do zawartości

Hamulce br-m8120 problem z siłą


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, posiadam rower elektryczny o masie 24kg z hamulcami 4-tłoczkowymi br-m8120 i na tarczy 203 mam xt ice frezza. W teorii powinna być to kotwica. Dodam że ważę ponad 100 kg więc jest co hamować. Jednak od nowości miałem wrażenie że nie hamuje to jak powinno. Aby w bike parku kontrolować rower to palce odpadały. Aby zrobić stoppie to również ledwo ledwo. Uznałem że rower ciężki, ja ciężki i tak musi być. Przeszedłem przez różne klocki hamulcowe od żywicznych po ceramiczne o różnych specyfikacjach jednak bez większej różnicy. Odpuściłem temat. Jednak z ciekawości wsadziłem koła od mojej dziewczyny która ma też tarcze 203mm ale budżetowe sm-rt30. Okazało się że siła hamowania o niebo lepsza. Wskazywałoby to na problem z moją tarcza, w każdy możliwy sposób ją odtluscilem i oczyściłem jednak problem jak był tak jest. Wpadłem na pomysł zmienić na Magury mt7 jednak nim to zrobię to może ktoś ma jakiś pomysł co z tymi jest nie tak? Przecież te hamulce powinny działać jak żyleta a siła hamowania jest gorsza niż w jakiś budżetowych za ułamek wartości. Jakieś pomysły może macie? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...