Skocz do zawartości

Kask rowerowy


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, zakupiłem rower Rockrider explorer 540 jestem bardzo zadowolony i chce podziękować za wcześniejsze porady.

Teraz czas na drugie pytanie w tym jeszcze obcym dla mnie świecie. Potrzebuje pomocy ze znalezieniem kasku rowerowego, jeżdżę głównie do pracy lekki teren ścieżki rowerowe, kawałek ulicy, generalnie zurbanizowany teren. Nie wiem na co zwrócić uwagę, żeby być zadowolonym nie kupić jakiegoś „bubla” ale tez niepotrzebnie nie przepłacać. Macie jakieś modele, które polecacie?

Odnośnik do komentarza

Ma być wygodny, bezpieczny i jak jest taka potrzeba to przewiewny. Za co dopłacasz to możliwość regulacji głębokości w lepszych modelach, lepsze paski i niższa waga. Jestem przeciwnikiem kupowania chińskich kasków z logo firmy typu Kross, Kellys czy 4F. Wolałbym kupić kask od firm które mają doświadczenie z kaskami BHP, motocyklowymi czy narciarskimi. A więc Alpina, Uvex, czy Bell. Miałem ze dwa modele Bella i były bardzo dobre. W obu uległem wypadkom, kask pękł ale jego struktura nie i ochroniła głowę. Widziałem dwa chińskie kaski, 4F i jakiś inny po wypadkach. Nic z nich nie zostało.

Tu rating bezpieczeństwa kasków:
https://helmet.beam.vt.edu/bicycle-helmet-ratings.html
 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...