Skocz do zawartości

Smarowanie łańcucha


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, kupiłem dzisiaj zgodnie z poprzednim poleceniem rower Rockrider explorer 540 z Decathlonu. Moje pytanie brzmi czy powinienem „umyć” łańcuch rozpuszczalnikiem i przesmarować nowym smarem, przed pierwszą jazdą ? Już jutro chciałem wyruszyć rowerem do pracy będę pokonywał dziennie Ok 50 km. Chce możliwie jak najlepiej eksploatować rower. Sprzedawca w sklepie polecił mi takie rozwiązanie. Natomiast w internecie przeczytałem ze smar od producenta jest najlepszy i powinienem go trzymaj możliwie długo. Proszę o poradę 

Odnośnik do komentarza

Wszyscy producenci łańcuchów wręcz zakazują wymywania smaru fabrycznego. Należy go tylko przetrzeć z zewnątrz żeby nie kleił się do niego piach i pył. Żwilż szmatę w benzynie albo jakimś odsłuszczaczu dedykowanym okręć nią łańcuch i trzymając szmatę pokręć pedałami w tył kilka minut. Nie ma sensu oliwić łańcucha po tej operacji.

Smar fabryczny starcza na 4-5x tyle km co róznego typu oleje aplikowane w późniejszej eksploatacji więc jego pozbywanie się jest kompletnie nielogoczne.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...