Wojcio
Użytkownicy-
Postów
43 -
Dołączył
-
Ostatnia wizyta
Ostatnie wizyty
Blok z ostatnimi odwiedzającymi dany profil jest wyłączony i nie jest wyświetlany użytkownikom.
Osiągnięcia Wojcio
Forumowicz (2/4)
-
Zestaw, który zabrałem na ostatni weekend (dwa dni jazdy z noclegiem, rzeczy w podsiodłówce): W prawym końcu kierownicy mam schowany multitool (bez skuwacza), a w lewym knoty do bezdętek. Do tego - dętka TPU i samoprzylepne łatki, zapasowe 60ml mleka Stans, dwie łyżki, pompka elektryczna, mini tool z nożem i szczypcami. Jak jadę w góry, to ciut inny set: eMTB- multitool, skuwacz ( z kluczem do szprych), narzędzie z knotami, spinki, pompka ręczna - to na bikepark, a na wycieczki dodatkowo dętka TPU, zapas mleka, minitool z nożem i szczypcami, CO2 z adapterem. W praktyce - knoty sprawdzone wielokrotnie, w deszczu i burzy - chwila i po robocie. Zapasowe mleko też dwa razy się przydało. Nigdy nie zerwałem łańcucha (ani nikt z rodziny), ale przygodnemu pechowcowi pomagałem, a w elektryku szansa większa. Mój multitool z 8 końcówkami (2, 2.5, 3, 4, 5, 6, 8 + T25) waży 33g (mam też inny, 57g) i używa się go podobnie do luźnych imbusów. Co do pompowania: W ręcznej nigdy nie braknie powietrza 👍. CO2 potrafi osadzić oponę bezdętkową jak spadnie Elektryczna - jest taka fajna 🙂 - przy małych oponach ją biorę, zachęca do dopasowywania ciśnienia do nawierzchni.
-
Rower miejski VORTRIEB Modell 1.2 co sądzicie?
Wojcio odpowiedział(a) na tmax temat w Jaki rower kupić do X złotych?
To https://antymateria.com/collections/bikepacking/products/sakwa-valkental-ocean-seegras-28l , taka zwijana Sakwa, na razie się trzyma. Mocowanie jest ok, z możliwością dostosowania do grubości pręta i z blokadą. W środku kieszeń. Światełka, to mój dodatek. -
Brak możliwość regulacji klocków hamulcowych Tektro Spyre C
Wojcio odpowiedział(a) na tygrysek temat w Serwisowe Porady
A) sprawdziłeś, czy zużycie klocków nie jest już ponad miarę? B) Regulacja baryłką, albo zmiana naprężenia linki nie pomoże - oczywiście bez przesady, ale czy linka jest napięta? Na filmie widziałem, że te regulacyjne śruby po obu stronach obracają się praktycznie bez oporu ale tylko w pewnym zakresie - raczej jak mimośród niż śruba - nie dojechałeś do końca? -
Masz zwijane opony i mleku, czy druciane i dętki? Najtaniej odchudzić oponami i mlekiem. Inne inwestycje pompują koszty strasznie. Pewnie pod 1kg da się zejść na kołach (karbon), i troszkę na kierownicy i siodełku. Potencjał jest też w kasecie (Garbaruk) i wspomnianym widelcu, bo przy małym skoku to są lekkie modele, ale czy warto wydać te tysiące PLN to nie wiem. Łącznie 2kg są osiągalne, ale podwoisz wartość roweru.
-
[Rower do 6000zł] Giant Trance x 29 czy Scott Genius 940?
Wojcio odpowiedział(a) na kamilos444 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
To jest L. I to jest model 125 - czyli skok widelca (Performance Elite z Grip 2) 140mm. Cena 6000. Napęd jest zdrowy, zawieszenie zdrowe, opony całkiem świeże. Używany 3 sezony, ale tylko na wyjazdach w góry. To realne zdjęcie, ale nie nowe, bo opony i tarcze hamulcowe były zmieniane. Pedałów nie oddam 🙂 -
[Rower do 6000zł] Giant Trance x 29 czy Scott Genius 940?
Wojcio odpowiedział(a) na kamilos444 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Właśnie w tej kwestii podpisuję się pod opinią Jajacka - miałem foxa 34, mam 36 i różnica jest dramatyczna (choć skokiem różnią się o 1cm). Z 34 miałem czasem wrażenie, że widelec się bardziej gdzie niż ugina. Swoją drogą za 6000k mogę sam sprzedać rower z Foxem 36 - Canyon Spectral CF8 - po 3 sezonach - super rower na traile, ale jakoś nie widzę go do jazdy po mieście - jak mam jechać po asfalcie na górskich oponach, to mi tak ich szkoda, że mam ochotę go nieść :). Roweru na sprzedaż nigdzie nie wystawiałem jeszcze, bo się waham, czy go nie trzymać - w ubiegłym roku kupiłem elektryczny.... Rower do zobaczenia w Warszawie. -
[Rower do 6000zł] Giant Trance x 29 czy Scott Genius 940?
Wojcio odpowiedział(a) na kamilos444 temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Podpisuję się pod opinią Jajacka. I dodam, że jak używka, to liczy się stan techniczny przede wszystkim. Zużyty napęd i zawieszenie mogą wysłać koszty w kosmos. -
Do tego jedenastobiegowy Apex jest ślepą uliczką w dziedzinie upgrade, bo bez wymiany klamek to mało można zmienić. Co do zakresu jednak na Mazowszu 42 i 11-42 starcza, a na wyjazd w góry córka sobie korbę 34 wrzuciła i jechała po trailach dla MTB. Ja przy korbie 42 mam kasetę 11-51 i to jest praktycznie już jak rower górski, tylko taki zakres z 11 biegami trochę szczerbaty jest.
-
ES Bikes I Rondo upadły. Ponoć może być restrukturyzacja, ale może być i brak wsparcie producenta. Nie zmienia to faktu, że córka ma Mylk i go bardzo lubi. To gravel dobry po MTB bo ma większy rozstaw kół i kąty zbliżone do MTB. Ja mam napęd x11 i chętnie bym dopłacił bo kaseta jest rzadka i mam sporą dziurę między często używanymi biegami. Ale żyję z tym i córka też. Hamulce - zdecydowanie hydro. Te mieszane to wady obu systemów. Rozmiar - ja się da przymierzyć. Wszystko zależy od twoich proporcji. DO każdego można założyć szybkie, węższe i gładkie opony. Na szosę nie musza być 23c, mogą być 40c, czy 37c.
-
I nową piasta/koło trzeba znaleźć.
-
A! To kicha. Do dirta to trzeba innego poszukać. Sorry za złe rady.
-
Wspomniany Recon Silver - do kupienia z centrum rowerowym. Jest też Judy silver - powietrzny i taniej. Tylko trzeba się upewnić, że rura sterowa jest taka, jak potrzebujesz, bo wersje na QR są. Recon ma grubsze lagi i jest lżejszy. Tłumik w obu ten sam.
-
Zależy do czego i dla kogo - elektryczny hardtail o pełnej mocy to sprzęt do specyficznych zastosowań. Jak miałem awarię hamulca w swoim, to wziąłem takiego właśnie treka z wypożyczalni na dwa dni - na gładkich trasach Glacensis było bardzo fajnie - to były trasy na hardtaila właśnie. W Beskidach trudno mi sobie wyobrazić taki rower poza szutrówkami - tylne koło płacze - duża masa roweru. Na niziny i miasto nie ma bo brać MTB. Więc do czego chcesz rower? Z drugiej strony ceny "fabryczne" są szalone i można za oficjalną cenę najtańszego powerfly+ kupić karbonowego fulla elektrycznego (z lekkim silnikiem np, Focus Jam2 SL) do jazdy trailowej.
-
Rekreacyjne MTB/Crossowy - 3-5k PLN
Wojcio odpowiedział(a) na DominoNR temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Te polecam. Wpierw miała je żona, teraz ja. Dość lekkie jak na 50c, bardzo ładnie się toczą. Jeździmy na mleku - montaż nie był trudny. Przy niskich ciśnieniach wygoda jak na puchu. Cena też niezła. Podobnie jak wyniki testów na bicycle rolling resistance. Nie narzekam na przyczepność, ale to na suchym. Jeszcze nie uszkodziliśmy, ale mleko może maskować awarie. -
Uniwersalny (cross?) do 9k PLN, miasto, las, wypady z rodziną
Wojcio odpowiedział(a) na grabarzg temat w Jaki rower kupić do X złotych?
Ja zgłoszę zdanie nieco odrębne. Po kilku dekadach na MTB (też Warszawiak), ale ze sporym udziałem jazdy w górach, odkryłem rower ze sztywnym widelcem. A właściwie to przypomniałem go sobie, bo mój obecny Marin DSX 2 przypomina bardzo górskiego Gianta ATX 980 (widelec cro-mo), którego miałem w ubiegłym stuleciu. Tamto był sportowy MTB, ale zakres przełożeń ( 42-11/51 vs. 44/32/22-11/28) , czy szerokość opon (50c vs. 1.95) podobna. I uważam, że takie rowery bardzo dobrze sprawiają się i w Kampinosie i nad Mienią i na SuperMario XC - w trudnych miejscach nie lepiej, niż współczesne MTB, ale za to od kiedy mam taki rower, to nie wożę go do Truskawia, Falenicy, czy Zalesia, tylko jadę z domu na kołach. Jazda drogami jest szybka i miła. Rower ten sprawdza się na szutrach Suwalszczyzny i innych wiejskich terenach. Nie jeżdżę nim z musu, mam jeszcze dwa górskie fulle o różnym skoku, ale na Mazowszu wybieram DSX (no, dobra, poza Kazurką). Jak się ma większy budżet to Cube Nulane jest jego karbonowym odpowiednikiem. Mam wrażenie, że geometria MTB lepiej sprawdza się w górach, a na płaskim nie jest optymalna. Może być jednak tak, że preferencja zależy od dynamiki jazdy i bardzo szybki zawodnik będzie wolał MTB w lesie, średni - taki rower jak mój, a bardziej rekreacyjny krosa z amortyzowanym widelcem i sztycą.
