Ultralight Bikepacking – Podstawka pod palnik

Zapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)Któryś z kolejnych wpisów poświęcę przygotowaniu kuchenki w stylu ultralight bikepacking. Dzisiaj przedstawię mój dedykowany stojak na garnek. Ułatwia on koncentrację płomienia na spodniej części garnka oraz stabilizuje go. Nie jest to mój autorski projekt ale uważam, że jest on godzien uwagi. Dlatego postanowiłem zrobić go dla siebie. Jest on prosty do wykonania oraz nie wymaga trudno dostępnych materiałów

Zaczynajmy! Potrzebne będą dwa druty o średnicy około 3 mm i długości mniej więcej 34 centymetrów oraz dwa druciki o średnicy 1 mm i długości około 30 centymetrów.

Ultralight Bikepacking - podstawka

Ja skorzystałem z dwóch wieszaków, które otrzymałem od pralni wraz wypranymi ubraniami. Cienki drucik zdobyłem ze starego kabla. Uwaga: Jest to jednolity drucik, a nie plecionka kilku nitek miedzianych.

Ultralight Bikepacking - podstawka

Po przycięciu drutów do odpowiedniej długości, spiłowałem ostre końce za pomocą pilnika. Następnie nakreśliłem markerem na prętach odpowiednie długości i zabrałem się za wyginanie. Najlepszą metodą jest wyginać je w dłoni za pomocą kleszczy.

Ultralight Bikepacking - podstawka

Po wygięciu powinniśmy otrzymać coś takiego:

Ultralight Bikepacking - podstawka

Kolejno złapałem kleszczami druty tak aby były równoległe ze sobą. W tym kroku ważne jest aby oba druty przylegały ciasno. Trzymając je kleszczami, ciasno nawinąłem cienki miedziany drucik na jednym z końców. Czynność powtarzamy z drugą stroną.

Ultralight Bikepacking - podstawka

Gdy skończymy powinniśmy uzyskać coś takiego:

Ultralight Bikepacking - podstawkaIdea działania jest bardzo prosta. Dzięki ciasnemu spasowaniu dwóch boków, podstawka rozkłada się z oporem.  Dzięki temu można ją ustawić w dowolnym rozwarciu bez obawy o rozsuwanie się.

Ultralight Bikepacking - podstawka

Ja wybrałem taką długość poszczególnych boków aby całość mieściła się do garnka z przykrywką o pojemności 1,3 L. Jeżeli interesuje Cię jak wykonać taki palnik? (Zobacz ten kanał na youtube.com )

Ultralight Bikepacking - podstawka

Pomysł zaczerpnąłem z: tetkoba’s Alcohol Stove R&D.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.