Test koszulki Kellys Race Pro Team

Zapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)Ja tej koszulki rowerowej w zasadzie nie testuję. Ja jej po prostu używam od półtora roku :) Mojej opinii nie piszę po tygodniowym używaniu, ale można powiedzieć, że po teście długodystansowym :] Mam również bluzę z tej serii, którą też na pewno przetestuję. Kelly’s od wielu lat produkuje (firmuje swoją marką) koszulki rowerowe z serii Race Pro Team. Producent podaje, że jest to koszulka:

1) Z krótkimi rękawami – są odpowiedniej długości, nie przeszkadzają, ani nie są za krótkie.
2) Wykonana z mikrowłókien Borgini, które zapewniają maksymalne odprowadzanie potu – mogę się zgodzić w 100 %, że koszulka odprowadza pot bardzo szybko. Niestety dość szybko przesiąka zapachem, więc po intensywniejszej jeździe trzeba ją przynajmniej przepłukać wodą z mydłem. Sam materiał schnie błyskawicznie i na słońcu w przewiewnym miejscu potrzebuje na to niewiele czasu. W namiocie przez noc wyschnie bez problemu.

Test koszulki Kellys
3) Lekka i delikatna tkanina utrzymuje przy skórze optymalne warunki – koszulka jest lekka, a co najważniejsze bardzo przyjemna w dotyku. Szwy są zrobione w ten sposób, że nie obcierają skóry.

4) Umieszczone pod pachami otwory wentylujące dodatkowo zwiększają przewiewność koszulki – otwory są, czy działają trudno powiedzieć, ponieważ nie mam identycznej koszulki bez tych otworów (a w zasadzie siateczki z otworami). W każdym razie w tej koszulce nie pociłem się pod pachami bardziej niż na reszcie ciała.

5) Z przodu zapinana na zamek błyskawiczny – nie zacina się i nie obciera o skórę.

6) Z tyłu 3 kieszenie – w miarę pakowne, ale bez przesady. W koszulce rowerowej to moim zdaniem jedna z ważniejszych rzeczy.

7) Dla ułatwienia dostępu skrajne kieszenie są skośnie ścięte – i tak jest

Dla mnie najważniejsze w koszulce rowerowej jest to by można było podczas jazdy o niej zapomnieć. I z koszulką Kellysa tak po prostu jest. Jest prawie jak druga skóra i podczas jazdy zupełnie nie przeszkadza.
Dodatkowo ważne jest by koszulka była z dobrego materiału i była dobrze wykonana. Ta zdecydowanie jest.

Nie sprawdzałem jej w ciężkim terenie, błocie, gałęziach. Nie zaliczyłem na niej obcierki. Ale wydaje mi się, że spokojnie dałaby sobie radę.

Wyjściowa cena za Race Pro Team to około 180 zł, jednak warto szukać, zwłaszcza po sezonie przecenionych koszulek, np. w sklepach Go Sportu. Mi udało się taką kupić za 120 zł i według mnie jest warta swojej ceny.

Minusy? Oczywiście cena mogłaby być niższa :) Jak dla mnie jest to koszulka rowerowa bez wad.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

2 komentarze