Relacja z Wachlarza czyli spotkania podróżniczego

Zapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)Jak pisałem kilka dni temu, wybrałem się do Warszawy na Wachlarz, czyli jedno z cyklicznych spotkań na różne tematy przygotowane przez Podróżnickich. Tym razem dotyczyło ono różnych sposobów na podróżowanie (min. rowerem). Zaproszeni goście byli dobrani świetnie! Każdy w bardzo ciekawy sposób opowiadał o swoim sposobie na podróże i nie brakowało zabawnych historii. Zresztą… niebawem pojawi się materiał ze spotkania, to sami będziecie mogli obejrzeć (materiał już jest, umieściłem go niżej). Pod sam koniec zostałem zaproszony przez Anię i Kubę do powiedzenia kilku słów odnośnie rowerów wyprawowych. Trema mnie trochę zjadła, a o tego typu rowerach oczywiście powiedziałem w bardzo dużym skrócie, ale dla zainteresowanych temat rowerów wyprawowych szerzej opisałem w osobnym wpisie.

Wachlarz Podróżniccy
fot. Agnieszka Lewandowska


Dodatkowo należy się wyjaśnienie jednej rzeczy
. Kuba zapytał mnie o to co zrobić gdy spadnie nam w rowerze łańcuch. Odpowiedziałem, że po prostu bierze się go w rękę i zakłada z powrotem. Ale zapomniałem oczywiście dodać, że należy sprawdzić co było przyczyną spadnięcia łańcucha. Być może rozregulowała się przednia lub tylna przerzutka? To byłaby pełna odpowiedź :)

 

Wracając do spotkania, mieliśmy przyjemność posłuchać opowieści chłopaków z ekipy Busem Przez Świat, którzy snuli plany min. przerobienia busa na napęd na cztery koła i wybranie się do Ameryki Południowej. Następnie pojawił się Przemek z Autostopem Przez Życie, który szczerze dzielił się poradami jak radzić sobie w podróży z zupełnie obcymi ludźmi (min. po Azji). Po nim swoimi doświadczeniami oraz przeżyciami dzielił się Piotrek z On The Bike, a przeżycia to konkretne bo podróżował min. przez Himalaje zimą. Ostatnimi gośćmi byli chłopaki z Paragonów z Podróży, którzy dzielili się pomysłami na podróżowanie w przystępnych cenach oraz opowiadali swoje historie z wyjazdów.

Całe spotkanie dzięki świetnym gościom, oraz bardzo dobremu prowadzeniu go przez Anię i Kubę zleciało bardzo szybko. Miałem wrażenie, że spokojnie mogliśmy tam posiedzieć drugie tyle czasu i byłoby o czym posłuchać bez znużenia. Apel – następnym razem proszę o więcej! :)

Aktualizacja – moja prośba została spełniona :) Cykl kameralnych spotkań przerodził się w większą imprezę, a Wachlarz to od pewnego czasu festiwal podróżniczy :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

2 komentarze

  • Chętnie zobaczę relację ze spotkania, a jeśli tylko będę miał czas na pewno przyjadę na następne. Fajnie, że są ludzie którym się chce organizować takie akcje