Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie – konkurs

Zapraszam do obejrzenia najnowszego odcinka Rowerowych Porad na YouTube. Będzie mi bardzo miło, jeżeli zasubskrybujesz mój kanał :)Bardzo lubię, gdy organizowane są konkursy, w których można wygrać nie tylko coś dla siebie, ale także jakiś bonus dla okolicy, w której się mieszka. Tym razem taką akcję (po raz drugi) organizuje Fundacja Allegro All For Planet. W konkursie do wygrania będzie sto stojaków rowerowych, a ich potencjalne lokalizacje będą wskazywać uczestnicy konkursu. Dodatkowo do wygrania będzie min. wycieczka do Hiszpanii, rowery, kaski, sakwy rowerowe, bidony z filtrem węglowym i inne nagrody.

Akcja nazywa się „Kręć kilometry, zaparkuj klimatycznie”, więc jak się można domyślić polega na zliczaniu przejechanych kilometrów. Służy do tego specjalna aplikacja (na Androida lub iOS), która podczas każdej rowerowej przejażdżki liczy nasze kilometry, czas przejazdu, a także spalone kalorie. Na stronie internetowej akcji można znaleźć serię zadań stawianych rowerzystom, takich jak przejechanie określonego dystansu, spalenie odpowiedniej liczby kalorii czy osiągnięcie zadanej prędkości średniej.

All For Planet Stojaki rowerowe
Gdy ukończymy dane wyzwanie, w nasze ręce może trafić jedna z nagród, a przejechane kilometry zapisują się na konto wybranego województwa. Te regiony, które zgromadzą najwięcej kilometrów otrzymają stojaki dla rowerów. Wyzwań nie ma się co obawiać, są dopasowane do każdego, nawet niewprawionego rowerzysty. Są takie gdzie wystarczy przejechać 5 lub 10 kilometrów.

Oczywiście akcja nie jest ograniczona jedynie do osób posiadających smartfony. Przejechane kilometry można także dodać ręcznie na stronie akcji.Zaparkuj Klimatycznie Konkurs

Decyzja o lokalizacji stojaków jest w rękach, a raczej nogach uczestników akcji. To oni przez swoją aktywność będą mieli wpływ na to, gdzie postawimy kolejne parkingi dla rowerów– mówi Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet. I dodaje – To nie jest kolejny konkurs z cyklu „wyślij smsa”. W naszej akcji stawiamy na ruch, wspólną zabawę i kręcenie tytułowych kilometrów. Chcemy zmobilizować Polaków, by ruszyli się z domu i zadbali trochę o swoją kondycję. A przy okazji przekonali się, że rower to wygodny, szybki i ekologiczny środek transportu.

Po zeszłorocznej akcji stojaki rowerowe pojawiły się między innymi w Krakowie, Starogardzie Gdańskim, Dąbrowie Górniczej, Pile, Tomaszowie Mazowieckim, Łodzi, Bytomiu i Ostrowie Wielkopolskim. Myślę, że w tym roku dzięki Wam tych lokalizacji będzie dużo więcej.

Szczegóły akcji i aktualny ranking województw dostępne są na zaparkujklimatycznie.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

 

6 komentarzy