Skocz do zawartości

Rower rekreacyjny MTB do 4000


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ? 

 

Potrzebuję waszej pomocy w wyborze nowego roweru. 

Rozglądam się za MTB tak do 4 tys, jeżdżę bardzo dużo i po różnych trasach asfalt, sztur, lasy, górki czy okazajonalnie jakieś łatwe singletracki. 

Często też podróżuję z rowerem pociągiem więc fajnie było mieć możliwość używania bagażnika i sakwy, może też zdarzyć się jakaś przyczepka na zasadzie podwózki pociąg-nocleg jak zabieram swojego czworonoga na jakieś dłuższe rowerowe eskapady. 

Miałam obecnie rower crossowy od kliku lat ale totalnie nie sprawdza się w terenach górskich nawet w leśnych nie zawsze, MTB jest jednak uniewersalniejszy i chciałabym wrócić do takich rowerów. Szczególnie, że dużo czasu zamierzam spędzać w terenach górskich i złapałam w ostatnich dwóch sezonach bakcyla na górskie zjazdy (ale tutaj rower był pożyczony Liv od Gianta nawet był całkiem całkiem). 

Ostatni rower wybierałam na wygląd ? Teraz chciałabym kupić już coś solidniejszego z w miarę dobrym osprzętem. W wyścigach nie zamierzam brać udziału ? 

Mam 158 cm wzrostu więc też tutaj wybór jest ograniczony, damskie geometrie są spoko ale męskie też wchodzą w grę, ważne aby był to rower z miarę wygodny do przejażdek ponad 3h.

Będę wdzięczna za waszą pomoc w temacie, widziałam że bardzo dużo polecanych jest Rockraiderów ale ich cena mocno podskoczyła a w dodatku są niedostępne i nie wiadomo kiedy będą, fajnie byłoby poznać jeszcze jakieś alternatywy ? Bo wybór na rynku jest ogromny.

I również chciałabym zapytać czy warto teraz kupować rower czy wstrzymać się np. jeszcze miesiąc jak to wygląda z waszej perspektywy. 

Odnośnik do komentarza

Kolega mi właśnie dziękował dzisiaj że go namówiłem na Cube Attention SL. Robi dokładnie wszystko to co opisałaś. Ten rower występuje też w wersji damskiej jako Cube Access WS. Niestety jak chcesz mieć porządny rower to albo musisz zwiększyć budżet albo kupić używkę.

https://www.cube.eu/pl-pl/cube-access-ws-race-sagemetallic-n-petrol/625510

Hamulce w tym rowerze są raczej do wymiany chyba że ważysz 50 kg to wtedy być może da się wyłgać wymianą tarcz na normalne zamiast tych z plasteliny.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za polecenie, niestety mocno cenowo poza moim zasięgiem. W dodatku płacąc tyle za rower wolałabym już nic nie wymieniać ? Nie chcę również brać roweru na jakieś raty bo jak kiedyś mi go ukradną to się załamię (a różnie w podróżach- szczególnie nocnych - PKP bywa) ? Ale przyznać muszę, że bardzo kobieca ta seria i rowery wizualnie również przepiękne. Widzę tez że mają wcześniejsze wersje w nieco niższych cenach, więc wrzucam na listę, może popatrzę też za używką. Zależy mi jednak aby zmieścić się w budżecie, rower zawsze można upgradować z czasem ? 

Odnośnik do komentarza

@Nimia czy on ma mocnowanie na bagażnik i nóżkę? Widziałam, że wróciły do sprzedaży. Bardziej skłaniam się ku 540 bo ładniejszy dla mnie wizualnie ale właśnie nie widzę ani na zdjęciach ani w specyfikacji na stronie. Dla mnie to jest ważne bo dużo podróżujemy pociągami. Ostatnio też się bunkrowaliśmy na Kaszubach i robiliśmy 100km od stacji do noclegu, więc sakwy są mi potrzebne. Później najczęściej je odpinam razem z bagażnikiem, jeżeli mamy gdzieś bazę. Skłaniam się też ku Trekowi Marlin 7 bo są na fajnych promocjach, w XS I S mają niższy przekrok co też jest dla mnie ważne, plus właśnie nie ma tam problemów z mocowaniem.  

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Sabina93 napisał(a):

@Nimia czy on ma mocnowanie na bagażnik i nóżkę? Widziałam, że wróciły do sprzedaży. Bardziej skłaniam się ku 540 bo ładniejszy dla mnie wizualnie ale właśnie nie widzę ani na zdjęciach ani w specyfikacji na stronie. Dla mnie to jest ważne bo dużo podróżujemy pociągami. Ostatnio też się bunkrowaliśmy na Kaszubach i robiliśmy 100km od stacji do noclegu, więc sakwy są mi potrzebne. Później najczęściej je odpinam razem z bagażnikiem, jeżeli mamy gdzieś bazę. Skłaniam się też ku Trekowi Marlin 7 bo są na fajnych promocjach, w XS I S mają niższy przekrok co też jest dla mnie ważne, plus właśnie nie ma tam problemów z mocowaniem.  

Wydaje mi się, że 540 ma dziurki na blotniki i bagażnik, xc100 na pewno nie. Ręki sobie uciać nie dam, bo zamawiałam krótko potem Riverside dla córki tez niebieski, ale zdaje mi się, ze 540 miał te otwory.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...