Skocz do zawartości

Rower crossowy ok 1200.


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup roweru crossowego do dojazdów do pracy i jazdy turystycznej/rekreacji.

Jestem leniem i totalnym amatorem więc zależy mi na tym abym przy rowerze nie musiał dużo dłubać i regulować.

Cena ok 1200 zł. 

 

Rower powinien być:

- możliwie lekki

- bezawaryjny

 

Nie zależy mi na hamulcach tarczowych czy hydraulicznych, amortyzator może być. 

 

 

Merida crossway:

http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-merida-crossway-10-v-2015-white.html?

 

Kellys Alpina:

http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-kellys-alpina-eco-c20-2016-17cali.html?

 

Wheller cross:

http://www.rowerzysta.pl/rowery-crossowe/rower-crossowy-wheeler-cross-6-1-man-2014.html?

 

 

W gre wchodzą jeszcze kross evado 1.0 lub 2.0, aczkolwiek jestem zrażony do tej marki.

Swego czasu kupiłem w sklepie krossa w którym notorycznie tylna przerzutka wkręcała się w koło, łańcuch klinował między przednimi zębatkami, luzy i stuki w osi pedałów, gnące się przednie zębatki, duża waga i opory toczenia, czy odkręcająca się w trakcie jazdy prawa kolba od pedału. Poza tym kross evado waży prawie 15 kg i ogólnie wydaje się być ciężki po wstępnych przymiarkach.

 

Byłem w decathlonie, brak tam typowych rowerów crossowych, aczkolwiek ich rowery górskie ważą w okolicach 13 kg. Lekkie ciche. Zdecydowanie przyjemniejsze niż kross evado. Ogromny minus to wygląd i malowania. Opony wyglądają na straszliwą tandetę.

 

Liczę na pomoc ew. inne propozycje.

 

 

Odnośnik do komentarza

Oczywiście rozumiem że moje propozycje przekraczają budżet ale chyba na tyle nie dużo że może udałoby się znaleźć gdzieś jakąś promocję lub inną wyprzedaż i zbliżyć się do podanej przez Ciebie kwoty. 

Z pewnością będzie tak że rowery w tym przedziale nie będą znacząco odbiegać od siebie osprzętem. Rowery nazwijmy to "firmowe" są rzeczywiście lepiej/solidniej zbudowane bo nie oszczędza się aż tak na detalach. Z Twoich propozycji wybrałbym Meridę.

A ja na Twoim miejscu poszedłbym jednak w sztywny widelec ze względu na brak potrzeby serwisowania go. I byłoby to coś w stylu: Trek 7.0 FX albo Giant Escape 3. To są jedynie przykłady prawie każdy producent ma taki rower w swojej ofercie. 

Odnośnik do komentarza

To zależy jaka geometria. Wielkość roweru jest mierzona na podstawie rury pionowej. Standardowo na 172 odpowiednia jest rama 17,5. Ale są rowery gdzie górna rura nawet w 19 cali jest krótka i taki rower może być ok. Trzeba podać konkretne wymiary lub link do geometrii i przekrok użytkownika. Ja przy 175 jeżdżę na crossie i mtb na kołach 29 w rozmiarach 17,5 cala.

Odnośnik do komentarza

Zamówiłem rower lazaro v1 za 850 zł. Prosty jak budowa cepa, osprzęt shimano altus, co nie jest takie oczywiste w bardziej markowych rowerach. Brak amortyzatora ale nawet lepiej bo powinien ważyć coś koło 13- 13.5 kg. Za wyborem zadecydowało także to, że lazaro ma ramy 17" dostępne od ręki. Przejechałem się dziś rowerem znajomego rama 19, stojąc na ziemi, dotykałem jajkami ramy, dało się jechać ale głównie na stojąco, mało z tego było frajdy. 

Zobaczymy co z tego będzie. Mam nadzieje że przetrwa kilka razy w tygodniu 10 minutową drogę do pracy, a przerzutki nie będą mi się wkręcać w szprychy podczas jazdy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...