Skocz do zawartości

kross b9 + sztyca karbon


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Panowie,mam tak głupi że aż śmieszny problem.Otóż jakiś pajac zakosił mi z mojego krosa b9 sztycę razem z obejmą i siodełkiem.Nie wiem czy to miał być jakiś żart czy co.Mniejsza oto. Teraz kupiłem nową obejmę ,naturalnie na imbus,sztyca oraz siodełko.Siodełko do sztycy przykręciłem,na ramę roweru dałem obejmę,sztycę dałem trochę jakiegoś smaru co zwiększa tarcie.Dokręcam kluczem dynamo i kuku-przy dokręceniu 6Nm sztyca jest luźna-mogę ją swobodnie wyciągać/chować. Pod dokręceniu 10Nm czuć lekki opór na sztycy,aczkolwiek i tak da się ją obracać lub podnieść/opuścić.Jako że rama B9 jak i sztyca są z karbonu a tego nie można za mocno dokręcać to poszedłem na łatwiznę i oddałem rower do serwisu z prośbą o dokręcenie sztycy.I tu pojawił się problem,bo fachowiec też nie był w stanie dokręcić sztycy aby była ok. Fachowiec dla testu dał moją sztycę do innego roweru który był na sklepie i tam tylko wystarczyło delikatnie dociągnąć obejmę na ramie i było ok. Do mojego roweru fachowiec dał sztycę w innego roweru i po delikatnym dociągnięciu też było ok. Ja mam sztycę FSA carbon a ta testowa była alu(rower z którego gościu pożyczył sztycę też był z alu). .Fachowiec polecił mi delikatnie owinąć sztycę taśmą izolacyjną i powinno być ok,ale nie ukrywajmy się,to głupota.

 

Panowie ma ktoś jakiś pomysł jak to skręcić?

Zapomniałem wymiaru sztycy,ale obejma ma chyba 35mm ale musiał bym dokładnie zmierzyć.

Odnośnik do komentarza

Zmierzyłem sztycę suwmiarką elektroniczną - 31,6mm . Otwór w ramie 31.65mm. 

U mnie,w krosie b9 i tą sztycą z karbonu sztyca(z zamontowanym siodełkiem) nie wpada do ramy pod własnym ciężarem więc chyba ok . 

 

Zastanawiam się,czy problemem nie jest obejma sztycy-sądząc po ramie,ta stara,fabryczna obejma mogła być o ok.3mm szersza od tej obecnej obejmy(zoom). Może mieć to jakieś znaczenie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...