Skocz do zawartości

Kasowanie luzu w sterach


OldSeb

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, temat ogarnięty. Trochę "nowoczesnej techniki" i się człowiek gubi. Rzeczywiście regulacja jest banalna, nawet na mostku jest napisane "assembly" i kolejność kręcenia śrubami ?

W skrócie - dokręcasz śrubę nr 1 na mostku, druga pozstaje luźna, po czym odkrecasz nakrętkę kluczem płaskim 34mm (opisana jako 2)  ściskając widelec w ramie. Na końcu dokręcasz druga śrubę na.mostku (opisana jako nr 3). 

Odnośnik do komentarza

też nie miałem, ale na mostku jest instrukcja - widać ją na zdjęciu
1-2-3
Widać 1 i 2
Nie widzę 3
zobacz gdzie jest taka cyferka i zrób zdjęcie.
Najpierw trzeba poluzować dwie śruby z boku z oznaczeniem 1
później skasować luz na mostku za pomocą nakrętki 2

... podejrzewam, że coś tu będzie pewnie jeszcze z numerem 3...

na koniec ustawić kierownicę prosto i dokręcić z powrotem śruby oznaczone 1

Odnośnik do komentarza
Dobra, temat ogarnięty. Trochę "nowoczesnej techniki" i się człowiek gubi. Rzeczywiście regulacja jest banalna, nawet na mostku jest napisane "assembly" i kolejność kręcenia śrubami
W skrócie - dokręcasz śrubę nr 1 na mostku, druga pozstaje luźna, po czym odkrecasz nakrętkę kluczem płaskim 34mm (opisana jako 2)  ściskając widelec w ramie. Na końcu dokręcasz druga śrubę na.mostku (opisana jako nr 3). 
o
już ogarnąleś
dobrze
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, BrudnyHenryk napisał(a):

myślałem, że jest jeszcze jedna śruba, ale jak widać jest trochę inaczej

Jest nakrętka oznaczona jako 2 (słabo widać na zdjęciu) i ona właśnie służy do kasowania luzu. Trochę specyficzne rozwiązanie bo każde odkręcenie mostka w celu przestawienia kierownicy powoduje luz na widelcu. Na czas wysyłki roweru kierownica musiała być przezsawiona więc sprzedawca nic nie zawinił a całość sprowadziła się do mojej niewiedzy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...