Skocz do zawartości

Rower 24" dla aktywnego dziecka.


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.01.2023 o 16:52, ram napisał(a):

Jeszcze jedna pomijana uwaga. Manetki. Manetki dźwigniowe a NIE obrotowe. Obrót gripem wokół osi wymaga więcej siły. Moje wszystkie miały z tym problem. Musiałem powyrzucać wszystkie obrotowe i ostatecznie rowery z manetkami - dźwigniami .

Używa obrotowych manetek w obecnym rowerze, ale w nowym wolałabym żeby miał już normalne, dźwigniowe. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 3.01.2023 o 14:39, jajacek napisał(a):

A co jest niestandardowego w tych pedałach? Strasznie nędzny ten rower jak za tę cenę. Po wyjechaniu ze sklepu będzie wart 1000.

A propos rowerów GT:

Technologia LegitFit

GT stworzyło zupełnie nową linię rowerów z systemem LegitFit, dla najmłodszych fanów dwóch kółek. Filozofia LegitFit polega na zastosowaniu węższego rozstawu pedałów, dopasowanych biegów i geometrii zapewniającej bezpieczniejszą pozycję za kierownicą. LegitFit czyni pedałowanie efektywniejszym, ułatwia utrzymanie równowagi i kontrolę nad szybkością jazdy. LegitFit działa w każdym dziecięcym rowerze GT, bez względu na wiek młodego rowerzysty.

Lepsza pozycja

Rowery z systemem LegitFit mają węższy rozstaw pedałów, który lepiej odpowiada węższym dziecięcym biodrom.
Efekt:  łatwiejsze pedałowanie, mniejsze zmęczenie.

Łatwiejszy start

Rowerki z systemem LegitFit mają lepiej dobrane przełożenia, które także ograniczają prędkość maksymalną.
Efekt: łatwiej ruszyć z miejsca i kontrolować prędkość.

Łatwiejsze pedałowanie

W rowerach Stomper suport wysunięty jest bardziej do przodu.
Efekt: łatwiejsze pedałowanie i przenoszenie siły, łatwo się podeprzeć.

 

Prawda czy nabieranie ludzi? ?

 

 

Odnośnik do komentarza

Szukałam lekkich rowerów dla mojej córki i mieliśmy 14 i 16 Kubikes, teraz będziemy szukać 20. Córka jeździła na 14 z pedałami w wieku 3,5 roku, a teraz jako 5latka spokojnie robi koło 10 km, w tym lekkie i średnie podjazdy. Myślę, że waga roweru ma tu duży udział. Lekkie najpopularniejsze rowery do 24'' to Woom, Frog, Puky i Kubikes. Polskie Roko też są super, ale niestety droższe. Duży wybór z dobrymi opisami jest w sklepie Dzieciaki w plecaki. Te marki są drogie, ale też trzymają cenę i można je z niewielką stratą odsprzedać.

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, Ludwika napisał(a):

Szukałam lekkich rowerów dla mojej córki i mieliśmy 14 i 16 Kubikes, teraz będziemy szukać 20. Córka jeździła na 14 z pedałami w wieku 3,5 roku, a teraz jako 5latka spokojnie robi koło 10 km, w tym lekkie i średnie podjazdy. Myślę, że waga roweru ma tu duży udział. Lekkie najpopularniejsze rowery do 24'' to Woom, Frog, Puky i Kubikes. Polskie Roko też są super, ale niestety droższe. Duży wybór z dobrymi opisami jest w sklepie Dzieciaki w plecaki. Te marki są drogie, ale też trzymają cenę i można je z niewielką stratą odsprzedać.

Kojarzę te lekkie rowery, waga jest super atutem, przeglądaliśmy oferty przed zakupem w zeszłym roku obecnego 20", ale po pierwsze ceny były dla nas zbyt wysokie, a poza tym były zbyt...nie wiem jak to dobrze ująć, "miejskie"? Za mało sportowe, ze zbyt miejskimi oponami dlatego zdecydowaliśmy się na kolejny rower z Decathlonu (już w sumie czwarty, bo wcześniej był biegowy 10", potem 14" z pedałami na którym nauczył się jeździć na dwóch kołach, potem 16", a obecnie 20"). Nie są one bardzo lekkie ale syn zawsze dawał sobie świetnie radę więc wagą aż tak bardzo bym się nie przejmowała ?

 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, jajacek napisał(a):

Moim zdaniem ten LegFit to pic na wodę, fotomontaż ?
Wynikałoby że zmniejszyli q-factor czyli odległość miedzy pedałami. Można go zmniejszyć o 5 mm zwykle. Może o 1 cm w porywach. Nie ma to kompletnie znaczenia moim zdaniem. 

Z opisu a ma stronie wynika jakby różnica była znaczna i odczuwalna dlatego pytalam, bo trochę mnie to kusiło ?

Odnośnik do komentarza

Ja w maju szukałem roweru 24 dla dziecka, chciałem dobre mtb, nawet pytałem na forum ale nikt nie doradził.

Analizowałem temat dość dokładnie i w końcu zdecydowałem się na Roko. Z takich porządnych dziecięcych MTB wychodzi najtaniej i jest najlżejszy. Kilka miesięcy jeżdżenia z dzieckiem po górach i nie tylko utwierdziło mnie w przekonaniu, że wybór był słuszny.

Jedyne czego przed zakupem nie byłem pewny to Microshift, ale działa bezroblemowo i bardzo lekko. Zmienia się tak jak w shimano, wskazującym palcem w dół a kciukiem w górę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...