Skocz do zawartości

Rower porada


Rekomendowane odpowiedzi

Bardzo proszę o pomoc bo już sam nie wiem co mam kupic jeżdżę głównie po lasach i drogach miejskich, sam nie na jakies wyścigi. W sklepie rowerowym doradzono mi Scotta owszem piekny rower ale ta cena zwala mnie znog i teraz tak kupic lepiej crosa czy MTB ? Z tym że chce jeździć na tym rowerze szybko a nie się wlec i nie zależy mi na marce jak dla mnie ma się nie psuć i ma mieć dobre części maks kwota jaką chce wydać na rower to 5 tysięcy ale jak cos poradzicie za 2 tys. Też bede zadowolony i szczęśliwy z góry bardzo dziękuję 

Odnośnik do komentarza

Po lesie tylko MTB. Jak masz budżet to kup przyzwoity rower. Banan na gębie powie Ci że dobrze zrobiłeś. Najtańsze dobre MTB to Indiana Storm X8 (z tym że zostały im chyba tylko większe rozmiary) i Rockrider XC 120 z Decathlonu. Po taniości to od biedy Rockrider 540 EXPL ale towar Yeti, ciężko dostać. Albo Rockrider XC 100. Merida Big 300 Lite też obleci. Żadnych crossów do jazdy terenowej. Przejeździłem na crossach kilkadziesiąt tysięcy km. Były dobre jak były stare "kwadratowe" MTB na kołach 26 cali. Jak są MTB 29 cali to cross nie ma sensu. Chyba że do miasta i do turystyki asfaltowej.

Ja chcesz mieć dobry i wygodny rower to warunki brzegowe są takie:
- amor powietrzny, najlepiej firm RockShox lub Manitour, Suntour powietrzny to będzie bieda-amor, kiepsko działający w niskich temperaturach
- napęd minimum Shimano Deore lub Sram NX
- hamulce minimum Shimano MT400 lub Sram Level

Poniżej 4k z nowych to są generalnie tylko totalne masakry teksańską piłą mechaniczną. Marka w tym budżecie ma znikome znaczenie. Dobra używka kosztuje ok. 3k. Nie wiem ile masz wzrostu ale kolega mojego młodego sprzedaje niezłą używkę Kellys Gate 30 17,5 cala czyli na 168-175 wzrostu, bodajże za 2900.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...