Skocz do zawartości

Canion endurance czy Trek DOMANE


Rekomendowane odpowiedzi

Canyon z endurance ma tylko wspólną geometrię. I raczej rower nie dla kogoś ciężkiego. Koledze co waży 100 kg, pierdyknęły tylne widełki po najechaniu na studzienkę. Najlepsze szosy endurance to Spec Roubaix i Trek Domane. Jeździłem na karbonowym Domane na Di2, bodajże w 2019 lub 2020 roku testowo i bardzo mi się podobał. W niczym od mojego Roubaix pod względem komfortu nie odstawał. I Canyon i Trek są produkowane w chińskiej fabryce Quest Composite Technology i dzielą pewne wady. Ale Trek zdecydowanie lepszy. 

Odnośnik do komentarza

W ubiegłym roku jeden miesiąc oblatywałem z czechami na Visie Treka Domane w wersji  SL5 (endurance) z możliwością wsadzenia szerszej gumy jako alterego gravela, co jest głównym atutem domanka. Kluczem oczywiście jest geometria górnej rury, która nieznacznie różni się od canyona. Plusem jest również lepszy serwis treka niż wirtualnego canyona. Waga ok. 9,8 kg co nie jest luksusem dla roweru szosowego. Rozmyślny patent treka na schowek na przybory w dolnej rurze. Przyznaję, że nie jeździłem na canyonie ale mam porównanie bezwzględnie in plus w porównaniu z Giant defy1 coś tam, coś tam (chyba advanced) i Cannondayla Synapsa ultrega, który już budził obawy w samej cenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...