Skocz do zawartości

Jaki rower kupić do 3500 Max 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Kumpel kupił 6.9, razem jeździmy i ogólnie sobie chwali. Przerzutka SLX, lecz starszy model i nie ma sprzęgła, czy sprzęgło potrzebne? Nie wiem ja mam indiane storm x7 i rzadko uzywam. Amortyzator judy fajny. Ogolnie osprzet deore wiec przyzwoity i rowery sa do siebie podbne. W moim jest jednak inna rama, bardziej wycieniowana i sztywne osoe. Myślę że w tej cenie ok x7 już nie dostaniesz nowego, lecz dla Ciebie rozmiar ramy 21" bym celowal. 23" będzie za duża. Polecany w tej cenie jest jeszcze expl 540 z decathlonu. Taki kupilem żonie. Ogólne wrażenie super i myślę że to jest jednak lepszy wybór. Tylko różnie bywa z dostępnością. 

Odnośnik do komentarza

Chyba inne przeznaczenie bardziej XC bo w ramie nie ma już mocowań do bagażnika, rama jest wycieniowana i jest na sztywnych osiach. Ogólnie waga jest wysoka porównując do rockiridera, ale wydaje mi się że do Twoich zastosowań jak i moich w zupełności wystarczy. Ja jeżdżę trasy między 30 - 60 km po lasach i jest ok. Ogolnie jezdze w Kamipnosie, gdzie teren jest raczej plaski, troche korzeni i piachu. Według mnie największą robotę robi amortyzator powietrzny i to jest minimum jaka rower MTB powinien mieć.

Odnośnik do komentarza

Kolega z którym jeżdżę na zawody miał tego 6.9. Przy mocnej nodze rama zaczęła się wyginać, ciągle miał problemy ze szprychami i coś mu obcierało. Mój brat ma x7 i brak takich problemów. X7 to model wyżej nad 6.9. 6.9 ma dobre podzespoły ale najprostszą i najtańszą ramę. X7 czy expl 540 są o klasę wyżej. Jak ktoś lekki i nie zamierza mocno męczyć roweru tylko oczekuje czegoś w stylu crossa z możliwością wjazdu do lasu to 6.9 spoko. 5.9 bardzo podobnie z tym, że ma amortyzator na sprężynie. Tańsze w eksploatacji i działa jak się waży 70-80 kg. Jeśli mniej albo więcej to trzeba kombinować z wymianą sprężyny na dostosowana do wagi 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...