Skocz do zawartości

Zamiana kasety lub tarczy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,użytkuję rower elektryczny Haibike hardseven-4.Przejechałem w tym roku ponad 5000km i wszystko jest Ok.Tylko jeden problem.Mam małą baterię/400/ i mam 70 lat.Ponieważ mieszkam w miejscowości podgórskiej bateria nie starcza mi na długo.Przerzutka 9 rzędowa Alivio ,kaseta 11-36 a tarcza 38.Jaką kasetę lub tarczę zastosować;każdy serwisant mówi co innego.Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza

Ale chodzi Ci o to, żeby móc wrzucić na lżejsze przełożenie, żeby odciążyć silnik podczas jazdy pod strome wzniesienie? Jeżeli podczas jazdy czuć, że silnik mocno się męczy, to jest to rozwiązanie.

Przerzutka Alivio RD-M3100 nie ogarnie większej kasety niż 11-36 albo będzie potrzebna przedłużka na hak, żeby dało się bezstresowo założyć kasetę 11-42. Ale to już szczerze mówiąc wolałbym rozważyć wymianę napędu na 10. lub 11. rzędowy (kwestia porównania kosztów) z kasetą 11-46 tak jak napisał Jacek.

Drugą opcją jest wymiana tarczy na korbie, o ile tylko jest taka możliwość. Pewnie jest, ale warto to sprawdzić. Niemniej zmiana na tarczę 34, choć zauważalna, to nie będzie AŻ tak duża. Z drugiej strony przy pomyślnym wietrze może uda się ją wymienić za 50-100 złotych, więc sprawdzić zawsze można. Pamiętaj aby najlepiej szukać tarczy narrow-wide czyli takiej gdzie zęby są na przemian węższe i grubsze, dzięki czemu lepiej trzyma się na nich łańcuch w napędzie 1x.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...