Skocz do zawartości

hejka prośba o poradę


Rekomendowane odpowiedzi

siemka co wybrać do jazdy asfalt...las.. skakanie po mieście krawężniki ..schody itp

https://www.cannondalebikes.pl/rowery/gorskie/sport/trail/trail-womens-5-c26301f

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-mtb-orbea-laufey-h10-pd28848/

lub co proponujecie ...fajnie jak by był z Dropper i raczej mała rama

z góry dzięki pozdro

Odnośnik do komentarza

170cm ale wolę mniejsze ramy 

waga ok 85-90k

czasami śmigam trasy asfaltem ok 50 km

po lesie ścieżki hopki i troszkę zjazdów 

dużo śmigam po mieście pokonując bariery architektoniczne typu zeskoki ze schodów ...murków no i fajnie jak by był dość dobry do bunny hop'a z płaskiej powierzchni 

budżet 5000- 6000 ale rozważę tak do 9000- wiadomo im taniej tym lepiej 

p.s. z ciekawości czemu słaby i czemu dziwny?

pozdro

Odnośnik do komentarza

Pierwszy kosztuje 5k a nie ma sztywnych osi i ma słaby amortyzator. Jakby kosztował 3k byłby do rozpatrzenia. 

Drugi ma 140 mm skoku z przodu, droppera i brak amortyzacji z tyłu, więc ani to nie jest szybki rower pod xc ani rower pod enduro. 

No jak chcesz robić bunny hopa to rzeczywiście lepiej mniejszą ramę z nisko poprowadzoną górną rurką. 

Jaka wysokość tych murków? Koła 27,5 czy 29? Pod skakanie 27,5 wydaje się lepsze, rower będzie lżejszy zwrotniejszy, 29 będzie szybsze i bezpieczniejsze w jeździe po singlach.

Jak duże wysokości skaczesz? Do 0,5 metra rower pod xc spokojnie sobie poradzi. Tutaj z najtańszych masz rockridera expl 540 za 3500, powietrzny amortyzator 120 mm skoku, sztywne osie (lepiej zniosą skakanie niż qr) I rower który powinien być dość wytrzymały, do tego bardzo krotki mostek fabrycznie, nisko poprowadzona rurka górna i pod sztyca 31 - spokojnie więc wrzucisz droppera. 

Wyżej z wytrzymałych rowerów masz xc 120, ma koła 29", do ramy m możesz wrzucić krótszy mostek, rurka nie tak nisko co w expl ale też nisko poprowadzona. Amortyzator bardziej pod xc 100 mm, sporą zaletą w tym rowerze są wytrzymałe choć dość ciężkie koła. Możesz jednak skakać z metra a nic im się nie stanie. 

Jak chcesz skakać z większych wysokości dość często to ja bym szedł w fulla, taki full xc 120 ma po 120 mm skoku, da radę skoczyć, możesz zablokować skok i możesz się pobawić już na trasach enduro. Jak chłopaki jeżdżą na skate parkach na rowerach to preferują hardtaile, ale wszyscy których znam co skaczą na bike parkach z hopkami po 2 metry jeżdżą na fullach. 

Odnośnik do komentarza

To są akurat dobre koła. Są pancerne i mają 30 mm średnicy wewnętrznej. Opona pięknie się układa. Ale koła 27,5 spokojnie tam możesz wrzucić. Am 100 to rower enduro, xc 100 s to down country. 100s ma możliwość pełnej blokady amortyzatorów więc na asfalcie też dość sprawnie pojedzie. Ja bym początkowo koła zostawił, 29 są fajne 

Odnośnik do komentarza

No minimalnie mniej ale to nie powinna być duża różnica. Ciężkie i grube opony 27,5 cala będą tak samo zwrotne jak węższe 29". Jeśli chcesz mieć dalej szybki rower na asfalt to ja bym te 29 zostawił jako kompromis. Spróbuj na początku polatać na 29. Ja jak się przesiadałem z 26 na 29 też mi się wydawało że rower będzie krową a jest dość zwinny. 

Po co przy takim wzroście szersza kierownica niż 72 cm? Ja mając 176 mam 72 i 74 albo 76 wcale mi nie poprawia prowadzenia, wręcz przeciwnie bo muszę zrobić większy ruch aby rower zaczął skręcać. Jeśli jeździsz już jakimś enduro i skaczesz i wiesz ze kiera 76 to jest coś dla Ciebie to spoko, jeśli tak przeczytałeś na jakimś forum, że bez tego nie da się prowadzić to się tym nie sugeruj. Powinna być dopasowana do szerokości barków. 

Mostek rzeczywiście możesz w przyszłości wymienić na krótszy, ale to też nie od razu, zobacz czy na pewno Ci to geometrię poprawi. 

Jak chcesz skakać i bawić się w zjazdy to myk myk obowiązkowo tylko po co Ci korba 36? 

Mam ftp w okolicach 260 watow przy 67 kg, i przy kole 29 2,25 szerokości korba 34 jest w zupełności wystarczająca. Mój treningowy kolega ma 310 watow i również przy kole 29 x 2,25 34 żeby mu starczają. Dając coś większego niż 34 moim zdaniem uposledzisz ten rower na podjazdach. Mój tata przy kupnie xc 120 też czytał fora i pierwsze co chciał po kupnie roweru to wymiana kierownicy i korba 36, tata robi rocznie 4kkm, nogę ma dość mocną i jak się okazało, przy kole 29x2,25 i 32 zębach jeździ mu się idealnie. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...