Skocz do zawartości

Zmiana korby


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

obecnie mam korbę SHIMANO MT101-b2 175mm (napęd 2x9). Generalnie odczuwam dyskomfort (obciążenie/ból kolan) po zmianie z roweru 26"/korba 170mm na 29"/175mm, więc chcę zmienić korbę na 170mm i przy okazji przejść na Hollowtech II.

Czy mogę bez problemu założyć korbę SHIMANO FC-M4100-B2 170mm, a w dalszej przyszłości, przejść na 1x10/11 (zmieniając przy okazji blat na 34T)? 

ps. rower to kross level 2.0 (2022)

Odnośnik do komentarza

Możesz, jednak nie będzie to idealnie działało. Będziesz miał minimalnie inną linię łańcucha niż przy 1x. Wyższe biegi będą działały dobrze, niższe gorzej niż w 1x. 
Jeśli jednak planujesz już teraz zmianę z kwadratu na hollowtech, później zmianę napędu na 1x może od razu sprzedaj rower, dołóż i kup taki, który by Ci pasował? Gorsze niż sam napęd 2x9 masz w tym rowerze hamulce oraz amortyzator. Napęd od biedy przejdzie nawet na okazjonalne jeżdżenie po lesie, amortyzator i hamulce nie. 

Odnośnik do komentarza

Być może istnieje rower, który by mi pasował na 100%, ale na pewno bym za niego tyle nie zapłacił... ?

Rower, który kupiłem ma ramę, która pozwala mi zamontować do niego fotelik dla dziecka, który jeszcze ten rok będzie używany. Rockrider z serii expl na to nie pozwala (fotelik miałem wcześniej).

Generalnie korba Shimano 1x ma linię łańcucha 52mm, a korba 2x - 51,8mm, więc jak dobrze rozumiem czym ta linia jest, to wystarczy podkładka pod blat.

Jeżeli chodzi o rower,
- napęd 2x9 jest ok, kupiłem go świadomie,
- hamulce: przedni bym wymienił, tylny moim zdaniem jest ok.
- amortyzatora w tej cenie roweru nikt lepszego nie montuje.

Więc wracając do korby, to podejdzie? linia łańcucha według strony shimano się nie zmienia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...