Skocz do zawartości

Licznik Cannondale IQ114 wprowadzenie wielkości koła - prośba o pomoc


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na forum, to mój pierwszy post. Posiadam licznik Cannondale IQ114 i ostatnio postanowiłem wymienić w nim baterie. Posiadam rower o rozmiarze kół 29, niestety nie ma w instrukcji rozmiaru mojego koła a zauważyłem, że podane wartości w tabeli w instrukcji różnią się od tych w internecie. Np. w instrukcji opona 26x2 to 2114 a w internecie w innych tabelach to 2055. Skąd taka różnica? Wprowadziłem w liczniku 2280 zgodnie z tabelami z internetu i niestety licznik nie wskazuje poprawnych wartości (porównane z GPS). Może ktoś pomóc i podpowiedzieć jaką wartość wprowadzić w tym liczniku dla rozmiaru koła 29 x 2.0 ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Tabelki nie uwzględniają rodzaju bieżnika, ciśnienia do jakiego napompowałeś opony czy ugięcia opon podczas jazdy. Tabelki podają jedynie jakąś wyjściową wartość, którą warto potem dostosować do swoich warunków jazdy.

Z GPS-em porównujesz na równej, prostej, asfaltowej drodze bez drzew? Jeżeli tak, to najlepiej po prostu stopniowo zwiększać lub zmniejszać wpisany obwód koła do momentu gdy nie pokryje się ze wskazaniami GPS-u. Zmniejszaj lub zwiększaj wpisaną wartość np. co 10 i w końcu znajdziesz odpowiednie ustawienie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...