Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie?

Ze w zgledu na braku dostepnosci rowerów i dlugie oczekiwanie na nowe modele z naprawde slabym osprzecie w stosunku do ceny, postanowilem ze kupie swoja pierwsza szose w zyciu z V-brakami. Zdecydowalem, ze rama bedzie lekka z dobrym osprzetem - jest to jakis kompromis jakby nie bylo. Sprawa sie rozchodzi pomiedzy 2022 Boardman SLR 8.9 Carbon vs 2021 Merida SCULTURA RIM 400. Wiec, oba rowery waza 9kg ale najwiekszy plus dla Boardmana za Carbon w Meridzie jest tylko widelec carbonowy. Oba rowery kosztuja tyle samo 1150£. Za merida przemawia kompletny osprzet 105 zas w Boardmanie sa jedynie klamkomanetki i tylna przezutka.

Mam problem z wybraniem rozmiaru tez poniewaz balansuje pomiedzy dwoma rozmiarami, moje wymiary: wysokosc - 180cm i noga - 85cm. Teoretycznie M i L powinny pasowac, wiec nie wiem ktory wybrac rozmiar.

A tak po za tym mieszkam w Glasgow i troche sie obawiam ze v-braki nie poradza sobie na tym terenie gdzie jest czesto deszcz i rowniez sa gorzyste tereny, a planuje sobie robic wyprawy po szkocji - takie mam przynajmniej zalozenie.

Chcialbym wsadzic wieksza opone do szosy np. 28 lub 30 poniewaz to bedzie rower do codziennego uzytku i do weekendowych wypraw wiec obawiam sie ze 25c moze okazac sie zbyt cienka na tak rozwalone i dziurawe drogi.

 

Chcialbym wysluchac waszych opinii co o tym sadzicie, lub co mozecie jeszcze doradzic w tej cenie DOSTEPNEGO do kupienia - cos dobrego, a tanszego lub lepszego.

Odnośnik do komentarza

Dodam jeszcze, że w rowerach szosowych nie montuje się hamulców V-Brake, a szosowe dual pivot. Ale mniejsza o nazewnictwo, chodzi o to, że w większości przypadków takie hamulce są projektowane pod opony o szerokości max. 28C i szersze mogą nie wejść.

A czy szczękowe czy tarczowe? Sam kiedyś byłem dużym miłośnikiem hamulców szczękowych - po założeniu dobrych klocków, hamują nawet nieźle (tu plus dla Meridy za hamulce Shimano 105, ten Boardman ma jakieś tanie Tektro). Ale tak jak napisał Jacek, w deszczu hamulce szczękowe bardzo tracą moc, a w szczególności na szybkich zjazdach.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...