Skocz do zawartości

Rozmiar ramy roweru dla wysokiego


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Znalazłem w outlecie Canyona rowerek AL 3.9 w cenie 2200zl, rozmiar L , długość ramy 610.

Odpowiednik 21 w Cube.

 

Mam 190 wzrostu , noga 93 cm.

Czy ta ramą nie bedzie porażka ? Wiem ze XL byłaby lepsza ale do tego outletu trafia mało rowerów w rozmiarze XL.

Kalkulator Canyona po wpisaniu danych podpowiada L jednak gdy zmienię nogę na 95 lub wzrost na 192 wpada juz XL.

Jeździłem na Cube 21 w sklepie i w sumie nie przeszkadzała mi za bardzo ta krótka rama. Ale na większej pewnie było by lepiej

 

Pomocy

Odnośnik do komentarza

NIe ma jednoznacznej odpowiedzi. Ja to przerabiałem na sobie. Ponieważ miałem rower za duży próbowałem cos z tym zrobic przez ustawienie mostka i siodełka, ale w końcu kupiłem mniejszy rower i nie załuję, bo jest odczuwalna różnica w komforcie, tylko że to jednak inny rower inna geometria, wiec może nie tylko rozmiar miał znaczenie... To zależy moim zdaniem głównie od twojej tolerancji, mnie psychicznie zżarła swiadomość, że powinienem mieć mniejszą ramę hihi

Odnośnik do komentarza

Za mała rama oznacza zwykle że musisz wymienić sztycęe podsiodłową na dłuższą żeby nie pękła rama w okolicy zacisku podsiołowego jak za dużo wyciągniesz. I wymienić mostek na dłuższy. Tudzież go podnieść bo w mniejszej ramie jest zwykle mniejsza rura główki sterowej. L to zwykle 19 cali a nie 21. Może w Canyonie jest inaczej. Zwykle L jest na ok. 180 wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Dzięki wszystkim :)

 

Dodam, że wykonałem niestety błędne pomiary bo długość nogi do krocza to 90cm, a nie jak wcześniej pisałem 93.

 

Teraz boje się ,że Canyon w rozmiarze XL który ma przekrok 877mm , więc przy mojej nodze 900mm zostaje tylko 2,3 luzu między kroczem a ramą :( W cube ta sama sytuacja, 21" ma taką samą długość ramy jak Canyon L jednak o 3cm wyższą podsiodłową,  Cube 23" będzie już za wysoki w przekroku.

 

Więc albo szukam innego roweru albo godze się z 2cm krótszą ramą :(

Ten canyon niesamowicie mi się podoba.

 

Odpowiedz z Canyona na to  czy przekrok 877mm będzie dobry dla nogi 900mm i czy 2,3 to nie będzie za mało luzu pod nogami.

 

 

"dziękuję za przesłanie wiadomości. Według naszych specjalistów wartość ta nie będzie stanowiła żadnego problemu. Lepiej jest mieć przekrok mniejszy niż zbyt mały rower, wtedy też nie będzie on spełniał podstawowych funkcji"

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...