Skocz do zawartości

Opony do triban rc500


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jakie opony polecacie do w/w roweru? Wg producenta max szerokość opony jaka wchodzi to 700x36 ale czytałem różne opinie, że wchodzą tam również 700x38, pytanie czy przy za szerokich oponach nie ma problemu z ich zakładaniem ( wiele osób narzekało na kiepskiej jakości kola i problem z wymiana dętki czy opony ). Trasa raczej 70% asfalt 30% szutry itp. Byłbym wdzięczny za podanie konkretnych sprawdzonych modeli, mnie samemu wpadły w oko tufo speedero 700x36?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Triban ma seryjnie dość duże koła, szersza opona nie poprawi procesu zakładania. Pomóc mogą dobre łyżki i woda z mydłem. Przy zakładaniu wsadzasz rant opony w środek felgi, tam ma felga wgłębienie i parę mm mniejszą średnicę. Ogólnie zwykle zwijane opony zakłada się trochę gorzej niż drutowe. 

Przy zbyt szerokich, przy wyginaniu na boki koła opona może muskać ramę albo widelec, może być też problem jak będzie dużo błota. 38 wejdą tam spokojnie, sam do tribana 520 z teoretycznie maks 32 wsadzałem na luzie 35 c, ten Twój ma szersza ramę i widelec. 

Ja polecam opony Continentala. Mam w szosie i w mtb, jeździłem na paru innych gumach i kończę z eksperymentowaniem i zostaje przy continentalach na jakiś czas. Do grawela coś w tym stylu bym kupil:

Continental Terra Speed

Przy jeżdżenia głównie asfalt chyba bym postawił na coś takiego:

Continental Contact Speed

 

Odnośnik do komentarza

Dzięki za błyskawiczną odpowiedź.
Te pierwsze continentale chyba byłyby bardziej uniwersalne w razie czego? Modele które wysłałeś są niby 35, duża różnica między rozmiarem 35 a 38 podczas jazdy? Ogólnie rower mam zamówiony, powinien być na dniach do odbioru, więc opony to byłaby pierwsza rzecz na start do wymiany, raczej nie wyobrażam sobie jazdy na tych wąskich fabrycznych, ale też nie mam żadnego doświadczenia w tej kwestii. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę na 520 na oponach ultra sport 3 w rozmiarze 25mm, w drugim rowerze mam race Kingi w rozmiarze 29x2,25, mam drugi komplet kół do tribana z oponami 35c i nawet to dawało radę jeździć po szutrach albo sporadycznie po lesie, ale po kupnie mtb w ciągu 2 lat założyłem raz koła z bieżnikiem 35 mm i to tylko dlatego, że odwiedzałem rodziców i nie miałem pod ręką mojego mtb. 

28mm będą spoko na asfalt o gorszej jakości, jak chcesz wjeżdżać w gorsze tereny to kup agresywniejsze, jak jazda głównie po asfalcie a szutrem chcesz tylko dojechać to kup mniej agresywne. Ja bym jednak chwilę poczekał, może się przekonasz do takich opon. Ja sam się kiedyś naczytałem o magii graveli, kupiłem szerokie opony a później się okazało że asfalt na rowerze szosowym jest dużo fajniejszy 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...