Skocz do zawartości

Przerzutka tylna 105 vs. Ultegra


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mało fartownie: urwałem dziś tylną przerzutkę w szosie - Ultegra R8000 GS. Jest sens odkupywać Ultegre, czy pod katem kultury pracy wystarczy 105 R7000 GS (chyba nie ma tu problemu z kompatybilnością z klamkomanetkami R8000)? Różnica w cenie to około 130 zł, a z tego co wyczytałem technicznie prawie się nie różnią poza wagą.

Odnośnik do komentarza

Dzięki @jajacek Nie planuje sprzedawać mojego Roubaix, może kiedyś przejść na Di2 (choć takie historie jak ten wkręcony patyk pozwoliły mi docenić mechanikę - jak zobaczyłem ceny elektronicznej wersji ?). A kółeczka z Ultegry akurat sie nie uszkodziły ?

Zamówiłem 105 w cenie sprzed większości podwyżek, wiec różnica się zrobiła prawie 200 zł. Będzie na inne wydatki rowerowe.

Odnośnik do komentarza

Dlatego też się do elektryki nie spieszyłem. Jedną przerzutkę Ultegry Di2 załatwiliśmy ponieważ nie sprawdziliśmy zgięcia haka przerzutki po kraksie. No i w górach wpadła w szprychy, załatwiony, hak, przerzutka, szprychy i opona. Cudem młody przed kraksą się obronił.

Ale i tak jest lepsza niż Sram. U kolegi młodego na ich zgrupowaniu w Hiszpanii, przerzutka elektryczna Sram Red eTap powiedziała koniec. Bez żadnej kraksy, bez niczego. Bo tak. 2500 zł.

Jak dlatego od 10 lat jeżdżę na Campagnolo mechanicznym. Tam się nic nie psuje a przebiegi są kilka razy większe niż na Shimano. Kolega na 2 kasetach i 3 łańcuchach rotowanych zrobił 100 tys km. Ja bez rotowania 2 kasety, 4 łańcuchy 50k km. Klocków hamulcowych jeszcze nigdy nie zmieniałem. Mam awersję do hamowania :) Pancerz i linki za grosze raz na 2 lata.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...