Skocz do zawartości

Zmiana piasty na DT swiss 350


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Niedawno zmieniałem piasty z mt-400-b na DT swiss 350 sztywna oś. Po założeniu koła jadąc zauważyłem że najmniejsze zębatki mi nie do konca płynnie wchodzą więc wyregulowałem i wchodzą idealnie ale na biegach8,9,10 słuchać lekkie cykanie. Kaseta 11s. Patrząc na kasete widać jak łańcuch będąc np na 10 zębatce ociera delikatnie o zębatkę 9. Linia łańcucha natomiast nie idzie prosto. Wszystko wygląda jakby albo kaseta chciała iść w stronę szprych albo blaty na korbie chciały isć na zewnątrz. Co można z tym zrobić? Miał ktoś podobny problem? Czy dac podkładkę pod korbę czy może jest jakis patent na przyblizenie kasety bliżej środka? Czekam na odp i pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Nie chodzi mi o cały rower tylko czy tylne koło nie jest przesunięte lub przechylone względem środka rury podsiodłowej ramy.

Jesli masz oś 148x12 to tam koło powinno wchodzić w haki bez luzu. Przykręcanie nie powinno nic zmieniać.

Czy piasta na pewno ma bębenek mtb a nie szosowy?

Ten łańcuch chrobocze o sąsiednie koronki na dole (przy kółku prowadzącym przerzutki) czy na górze kasety?

Odnośnik do komentarza
Nie chodzi mi o cały rower tylko czy tylne koło nie jest przesunięte lub przechylone względem środka rury podsiodłowej ramy.
Jesli masz oś 148x12 to tam koło powinno wchodzić w haki bez luzu. Przykręcanie nie powinno nic zmieniać.
Czy piasta na pewno ma bębenek mtb a nie szosowy?
Ten łańcuch chrobocze o sąsiednie koronki na dole (przy kółku prowadzącym przerzutki) czy na górze kasety?
Na górze kasety. Problem rozwiązany. Okazało się że linia łańcucha po wymianie piasty wysunęła się delikatnie na zewnątrz. Dałem dwie podkładki 1mm między korbę a suport i zniwelowało problem.

Wysłane z mojego VOG-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...