Skocz do zawartości

ROWER do 2,5-3 tys zl wraz z akcesoriami


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich serdecznie. Postanowilem ostatnio ze zakupie sobie rower, jednak kompletnie sie na tym nie znam i mam ogrommą prosbę o pomoc.
Moje wczesniejsze przygody z rowerem to dobre 5-7 lat temu na rowerze " górskim" z komunii.

Celem zakupu jest jazda rekreacyjna, wypady ze znajomymi, spalenie dodatkowych kalorii czy chocby ulatwione poruszanie sie po miescie. Ciezko mi powiedziec jakie przebiegi bede robil, chcialbym jezdzic sobie jakas trase przynajmniej raz moze dwa w tygodniu, na poczatek beda to mniejsze trasy bo kondycja i wytrzymalosc pewnie na wiecej nie pozwoli, moze czasem jakis wypad na jakies trasy np w Szczawnicy itd. Generalnie mieszkam w miescie w Krakowie, wiec wiekszosc tras bedzie na normalnym asfalcie, nie chcialbym jednak ograniczac typ roweru tylko do takiej drogi, bo moze sie zdarzyc ze pare kilometrow trzeba bedzie zrobic w "terenie". Chciałbym wraz z akcesoriami akcesoriami na poczatek zmiescic sie w granicach 2-3 tysiecy zlotych. Kolega ktory troche jezdzi polecil mi rower typu kross. Co o tym sadzicie ? Prosba o pomoc bo kompletnie sie nie znam co moglbym kupic, jaki konkretny model. Nie wiem czy to wazne ale mam 172 cm i 112 kg wagi( miesiac temu zaczalem sie odchudzac zrzucilem 5 kg a docelowa waga jaka chce zrobic to okolice 80 kg). Dziekujez gory za wszelkie porady, jeszcze chcialem zapytac co bede potrzebowal(jakie akcesoria) oprocz samego roweru? Myslalem na pewno o jakims kasku, oswietleniu z przodu i z tylu( jest ono wymagane w ogole ?) zapieciu rowera, bidonie, jakies malutkiej torbie przyczeianej to ramy zeby zmiescic telefon lub portfel. Jeszcze raz dziekuje 

Odnośnik do komentarza

Nie pałam miłością do crossów więc typowych modeli Ci nie wskażę, w tej kategorii cenowej celuj jednak w: 
Amortyzator z tłumikiem olejowym, zwykle amortyzatory z blokadą mają tłumik. 
Kasetę z tyłu. Nie daj się skusić na ładnie wyglądający rower z 7 biegowym wolnobiegiem. 
Napęd w tej cenie powinien być powyżej tourneya, tourneya nie kupuj, celuj w acerę/altus albo alivio. Deore jest wyżej ale to wyższa kwota.
Hamulce jeśli nie zamierzasz dużo jeździć najlepiej vbrake, jeśli zamierzasz zjeżdżać z większych górek to hydrauliczne, ustrzegaj się jak ognia mechanicznych tarczówek (tarczówki na lince). 
W innym temacie roweru do 1600 zł był podlinkowany rower lazaro aero v3 za 1600-1700 zł, odszukaj go sobie, jeśli byłby dostępny to może to być spoko rower, choć jest to rower bez amortyzatora. 
Lepiej mieć trochę grubsze opony i niższe ciśnienie niż jakiś gówno amor, więc tamten rower bez amortyzatora jest spoko, nie wiem, jak przy takiej wadze Twoje nadgarstki będą znosiły jazdę bez amora. 
Z taką wagą będziesz miał problem dobrać rower z amortyzatorem sprężynowym - one są ustawione pod 70-80 kg więc Twoja waga będzie dla nich zbyt duża i źle będą działały. 
Idealnie można do siebie dopasować amortyzator powietrzny ale to od 4k pln (indiana 6.9, X7, X8). 
Z rzeczy do zakupu kask, pompka, koszulka rowerowa. W koszulce rowerowej w kieszonkach się trzyma na plecach pompka najlepiej stojąca podłogowa plus jedna mała na jakieś wycieczki do kieszeni. Do tego zapasowa dętka i podstawowe klucze imbusowe. 
Zapięcie to jedyne sensowne to u lock, koszt okolice 100 zł, bidon i koszyk też warto kupić, celuj w najtańsze z decathlona, kosztują po 15 zł ale działają i spełniają swoje zadania. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...