Skocz do zawartości

Zakup gravela do 5000zł


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, 

jest to mój pierwszy wpis, dlatego miło mi poznać tą wspaniałą społeczność :-) 

Wracając do pytania. Jestem osobą o wysokości 191 cm i wadze ok. 140 kg. Bardzo lubię podróżować rowerem (obecnie jeżdżę na rowerze górskim, ale niestety przy dłuższej jeździe bolą mnie nadgarstki) i stąd moje pytanie odnośnie do zakupu roweru do was, czy możecie polecić mi jakiś konkretny model, który byłby przede wszystkim wygodny do długich tras tzn. 100 km i więcej. Mój znajomy, który jest serwisantem rowerowym polecił mi zakup Marin Four Corners w rozmiarze XL. Czy jest to dobry wybór, czy być może znajdę jeszcze jakiś rower, który byłby odpowiedni do moich wytycznych? Głównie zależy mi na komforcie jazdy oraz możliwości zamocowania sakw. 

Z góry bardzo serdecznie dziękuję państwu za pomoc :-) 

Pozdrawiam serdecznie! 

Odnośnik do komentarza

Jeśli szukasz roweru o wygodnej geometrii to rzeczywiście Marin 4C jest dobrym wyborem, ale moim zdaniem, jego wymiarowanie jest zawyżone, czyli jeśli z tabel wychodzi Ci np rozmiar L to weź M.
Podobnie wygodna jest geometria Gianta Anyroad czy Meridy Silex.
Na koniec pytanie: czy jeździłeś kiedyś rowerem szosowym?

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, liftlodz napisał:
 
 

Jeśli szukasz roweru o wygodnej geometrii to rzeczywiście Marin 4C jest dobrym wyborem, ale moim zdaniem, jego wymiarowanie jest zawyżone, czyli jeśli z tabel wychodzi Ci np rozmiar L to weź M.
Podobnie wygodna jest geometria Gianta Anyroad czy Meridy Silex.
Na koniec pytanie: czy jeździłeś kiedyś rowerem szosowym?

Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź. Odnosząc się do kwestii jazdy rowerem szosowym, to nigdy na takowym nie jeździłem ze względu na swoją masę. Sprawdziłem też rowery, o których wspomniałeś czyli GIant AnyRoad i Merida Silex. Giant niestety nie jest już dostępny od 2 lat (tak wynika z informacji jakie znalazłem) natomiast Merida Silex, najtańszy jaki znalazłem to Merida Silex 200 (5699zł). 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...