Skocz do zawartości

Cross do ok. 4000 - 200cm wzrostu, krok ok. 98cm, waga 95kg


Rekomendowane odpowiedzi

  • DarioTortellini zmienił(a) tytuł na Cross do ok. 4000 - 200cm wzrostu, krok ok. 98cm, waga 95kg

Radony Scart to zawsze były jedne z najlepszych crossów. Przy tym wzroście raczej mało nie ważysz. Zwróć uwagę że amor sprężynowy Suntoura działa jako tako do ok. 90 kg. Za 4k powietrznego nie dostaniesz. Nie śledzę tej kategorii bo już nie mam takich rowerów. 

Tu kiedyś popełniłem jakiś tekst o crossach:
https://roweroweporady.pl/f/topic/6666-cross-dobre-i-przyzwoite-do-5k-jacek-kapela/#comment-49646

 

Odnośnik do komentarza

Do tej pory jeździłem tylko na Suntourach, jakoś da się z tym żyć. Rower z rockshoxem byłby już raczej za drogi, a nie jeżdżę na tyle często, żeby mieć z niego pełną wartość.

Głównie się zastanawiam czy w tym przedziale cenowym są jeszcze jakieś ciekawe propozycje. Z tegorocznego artykułu o rowerach do X złotych sporo już wyprzedane.

Znalazłem jeszcze zeszłoroczny Roam Disc 1, ten już ma powietrzny amor. Z twojego artykułu wynika, że też niezła opcja, czyż nie?

Odnośnik do komentarza
18 godzin temu, jajacek napisał:

Jeśli Scart Light 8.0 to dostajesz lekką ramę, atrapę amora, atrapę hamulców, przyzwoity napęd i nędzne koła.
Roam 2, przeciętna rama, taka sama atrapa amora, nędzny napęd, atrapa hamulców i nędzne koła. 
 

No to świetne rekomendacje faktycznie. Wiadomo że w tej cenie części nie będą z górnej półki, ale czy w takim razie według ciebie będzie w tej kategorii coś co nie jest 'atrapą' lub nie jest 'nędzne'?

Odnośnik do komentarza

Tak jak napisałem, kompletnie nie interesuję się już tą kategorią rowerów. Przez ostatnie 20 lat miałem rowery na Altus/Acera/Alivio/Deore/SLX/XT/XTR. Przyzwoitość zaczyna się od Deore. I nie jest to żadna górna półka.

Obecnie wszyscy chcą hamulce hydraulicznie, nie zdając sobie sprawy że takie atrapy hydraulików jak Shimano MT200 nie są w niczym lepsze niż hamulce typu v-brake, a bywa że są gorsze. A są droższe w zakupie i mają wyższe koszty utrzymania. Więc generalnie jak się chce kupić nędzny rower za 4k to sugeruję rozważyć kupno używki za 1500 czy 2k. 15 lat temu kupowałem używanego crossa z v-brake na Deore za 1500 zł, który był przyzwoity. I dziś można również kupić podobny za podobną cenę.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...