Skocz do zawartości

Gravel plus fotelik dziecięcy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, chciałem zapytać jakie macie doświadczenia w jeździe na gravelu z fotelikiem dziecięcym. Zastanawiam się nad dwoma rzeczami:

-szerokość opon, czy np rower na 35 oponach jest wystarczająco stabilny,

-brak amortyzatora.

Odnośnie opon nie wiem, bo na razie jeździłem z fotelikiem tylko na rowerze crossowym z oponami 42 i nie było najmniejszego problemu. Jeżeli chodzi o brak amortyzacji, to wydaje mi się że nie będzie to problem bo drgania i tak nie przechodzą do fotelika który sam ma amortyzację(te pręty na których jest zamocowany dobrze tłumią drgania). Czy macie jakieś doświadczenia w temacie?

Odnośnik do komentarza

Wiadomo że dzieciaka wytrzęsie. No i zsiadanie z roweru z fotelikiem z ramą która nie jest ukośna jest mega upierdliwe. Im szersza opona tym lepsza. Ogólnie moje doświadczenia z jeździe z fotelikiem były słabe. Modliłem się żeby to się jak najszybciej skończyło. No i tak naprawdę dziecko nadaje się na fotelik kiedy ma ze 2 lata a w 4 już jeździ na własnym rowerze. Więc tylko ze 2 lata męczarni.

Odnośnik do komentarza

Ja jeździłem z dzieckiem wprawdzie nie gravelem, lecz starą turystyczną kolarzówką rometa. Dało się, lecz było to czasem wyzwaniem, zwłaszcza na dość wąskich ścieżkach. Wszystko przez to, że kierownica - baranek - jest dość wąski i przez to czułem się mniej stabilnie. Niemniej dało się, choć zgadzam się z tym co napisał @jajacek, było to lekko męczące ? Ale da się przeżyć. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...