Skocz do zawartości

[~5k PLN] MTB/Cross - Miasto&Las


Rekomendowane odpowiedzi

Dobry,

Szukam roweru MTB/Cross w granicach 5k-6k polskich złotych. Do tej pory jeżdzę wysłużonym Kross Hexagon x5 2014, oszczędźmy wstydu i nie zagłębiajmy się w peryferia. 

Dodatkowe informacje: 

  • Waga 90kg, wzrost 185cm
  • Jedna wyprawa to 40-70km, aczkolwiek planuje też dłuższe trasy. W sezonie zrobiłem ok. 2000 km.
  • Amatorska jazda 60% miasto/asfalt, 40% ścieżki leśne/lekkie podjazdy
  • Hard tail, byłoby miło z blokadą amortyzatora w manetce, koła 29 cali
  • Planuję zakup na lata, mechanizmy niewymagające specjalistycznej wiedzy i drogocennych narzędzi będę serwisował sam
  • Opcjonalnie możliwość podpięcia bagażu 
  • Jestem gotowy nadwyrężyć budżet, jeśli warto

Przejrzałem kilkanaście wątków, które potencjalnie pasowałyby do moich wymagań i natknąłem się na poniższe propozycje, ale jestem pewien czy nie będą przesadne na moje potrzeby:

  1. Polygon Heist x7 [5.4k]. Napaliłem się na ten rower, niestety w rozmiarze L niedostępny w Polsce. Jeżeli warto i jest szansa, że pojawi się w najbliższym czasie to chętnie poczekam.
  2. Rockrider XC 500 [6k]. Popularna pozycja na tym forum, kiepski wygląd :D
  3. Grand Canyon 6 [5.2k]
  4. Cube Race One [6.3k]

Oraz kilka pozycji poniżej budżetu, może wystarczy na moje potrzeby?

  1. Rockrider XC 100
  2. Romet Orkan 9 M
  3. Roam Disc 0

Z góry dziękuję za poświęcenie czasu na przeczytanie tych wypocin i wszelką pomoc ;)

Odnośnik do komentarza

Jeżeli chcesz mieć niskie TCO (Total Cost of Ownership) to celuj w rower mający napęd Shimano i amor RockShox. Jak widzę dochodzą przesłanki pozasportowe :) Typu wygląd, co utrudnia wybór :) 

Ogólnie to wszystko przyzwoite rowery. Im bardziej sportowy rower, tym trudniej zamontować bagaż i tym mniej komfortowa pozycja (XC 100/500). Szczerze mówiąc do zastosowania, które opisałeś za najlepszy uważam używany Cube Attention SL lub wyższy model Cube w rozmiarze 21 cali z napędem 3x, ostatecznie 2x. Produkowali je do ok. 2018.

Odnośnik do komentarza

Ten cross Polygon jest w porządku. Alternatywnie mogę mojego zaproponować, którego sprzedaję, 19 cali:
https://www.olx.pl/d/oferta/specialized-crossover-expert-disc-rozmiar-l-19-cali-CID767-IDO8oTY.html?bs=olx_pro_listing
Jakbyś był z okolic Warszawy to możesz podjechać, obejrzeć.

Nie wiem czy cross XL nie za duży. Trudno stwierdzić. Zwykle 21 cali są od 188 wzrostu

Co do Cube to zdecydowanie potrzebujesz 21 cali. To są rowery z ultra krótką górną rurą. 19 cali to na mnie był prawie za mały, przy 175 wzrostu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...