Skocz do zawartości

Rockrider XC 120 - dobór ramy


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Hej,

Posiadam podobny problem. Mam 170cm czyli według Decathlonu sam środek rozmiaru M. Przekroku 74.5 czyli króciutko. Patrząc na geo rower wydaje mi się bardzo długi.  Bardziej zastanawiam się nad S. 

Dla porównania w linku rozmiarówka mojego obecnego roweru i konkurenta dla Rockridera.

https://geometrygeeks.bike/compare/canyon-exceed-cfr-ltd-2021-xs,radon-jealous-al-8-0-2021-16,rockrider-xc-500-2020-s-29,rockrider-xc-500-2020-m-29/

Odnośnik do komentarza

Fakt że przekrok masz bardzo krótki. Przy tej geometrii może to być faktycznie problem i być może S lepszy. Tak naprawdę dobrze było wejść przez VPN (bo normalnie z Europy nie wpuszcza) na Competitve Cyclist Bike Calculator i tam zrobić bike sizing.

Jak się chce porządne dopasować rower to mają znaczenie długości kości udowych, bo im dłuższe tym pozycja bardziej odchylona do tyłu od środka suportu i długość rąk odpowiadająca za dosięg do kierownicy. Ja np. mając 175, przekrok 84,5 i długie łapy,  preferuję 19 cali z krótkim mostkiem 60-75 mm. Mój kolega co ma 176, przekrok 80 i krótkie ręce, jeździ na tym samym rowerze w rozmiarze 17,5 cala i jest na niego idealny.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...