Skocz do zawartości

Sigma bc 14.16 sts cad


Krzysiek2712

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktoś z Was ma ten licznik i czy ma też taki problem. Sigma przy niskiej temperaturze (10-12 stopni) nie pokazuje prędkości ani kadencji. Baterie wymienione na nowe i to samo. Cały czas licznik szuka sygnału, a potem przechodzi w tryb uśpienia. Czujniki poprawnie zamocowane i ustawione z magnesami. Jak tylko rower znajdzie się w domu, w cieple Sigma działa.

Odnośnik do komentarza

Wg https://www.sigmasport.com/pl/images/pdf/081416-2_Manual_BC1416_Montagebogen_SP1.pdf zakres wskazywanych temperatur to -20 do +70 st. stąd jeśli na dowolnej baterii wyświetlacz nie działa prawidłowo reklamuj.
jeśli jesteś po gwarancji i niekoniecznie chodzi o wyświetlacz ale o cokolwiek to na dworze pościskaj w ruchu obudowę (w sensie dwoma palcami od dołu i od góry jakbyś ściskał monetę) - jeśli zacznie działać to problem jest w złączu wyświetlacza - trzeba toto rozebrać, popsikać czymś co wypiera wodę (czasem wystarczy przedmuchać paszczą) i podokręcać śrubki wszystkie aby styk "wszystkiego w obudowie" był lepszy - w tym przypadku chodzi o wilgoć która prawdopodobnie dostała się do środka - nie mylić z wodą ?
Sama bateria to nie wszystko.
No i dodatkowo sprawdź montaż magnesów na lagach czy na ramieniu korby - możliwe że są źle osadzone - za wysoko/za nisko, nie w osi ...
(tutaj https://seltrade.pl/kiedy-sigma-nie-dziala gdzieś na dole jest "dla modeli STS" i czynności serwisowe aby poprawnie działało)
Jeśli to nie pomaga ... kup nową ?

Odnośnik do komentarza

Czujniki z  razy sprawdzałem i są napisami do siebie tid... wyświetlacz tez dobrze działa, nie jest wyblaknięty, nie ma opóźnień podczas przełączania się po menu. problem zaczyna się gdy temperatura spadnie jak np wczoraj ok 10-12 stopni to licznik nie może połączyć się z czujnikami. Wcześniej miałem sigme bc 9.16 ATS i działała nawet przy -15, ale za to miała problem gdy obok licznika miałem telefon z włączona nawigacja... wtedy telefon zakłócał sygnał ats czujnika. W necie wyczytałem ze telefon z gps włączonym może zakłócać ATS, i zmieniłem na chińczyka melian M4 i działa super w każdej temp. Sigme sts kupiłem narzeczonej? i było dobrze jak było ciepło. W zeszłym roku myślałem, że to kwestia baterii czy ustawienia czujników... ale teraz mam nowe baterie i prawidłowo ustawione i jest to samo. Chyba trzeba będzie zmienić sigme na coś innego co czujnik ma nie sts czy ats, a na ant+ i bt ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...