Skocz do zawartości

Zniszczone koło w zaparkowanym rowerze przez wyjeżdzający samochód - parking osiedlowy - szanse na odszkodowanie?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim! ?

Jestem tu nowy. Sorry że zaczynam od prośby o poradę ? - nie wiem czy warto się tu bawić w jakieś odszkodowanie i czy w ogóle można. 

Dosyć nieopatrznie zostawiłem rower na kilka dni na obcym mi parkingu osiedlowym. Na około są ulice w strefie parkowania płatnego. Na wjeździe na "podwórko" z parkingiem osiedlowym nie ma żadnego znaku ani zakazu wjazdu, nie jestem pewien czy należy to do strefy parkowania płatnego, ale mniemam że nie. Przy barierce przy wyjeździe zaparkowane były wzdłuż rowery, wiec przypiąłem też swój. Kilka dni później zastałem rower ze zwichrowanym kołem. Kamery są i łapią to miejsce, nagranie do pozyskania - rozmawiałem z ochroną. 

Teraz pytanie, czy przez policję można tutaj coś odzyskać (z OC sprawcy) - biorąc pod uwagę że rower nie stał w wyznaczonym miejscu? Czy bardziej wyłapię mandat za niebezpieczne parkowanie? 

W załączniku zdjęcie tego miejsca, już bez mojego roweru (jak widać rowery nie mile widziane w tym miejscu). 

Dzięki z góry za odpowiedzi! 

Rower Koga-Miyata lata 90' - wartość około 1000zl + sentyment. 

 

222.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...