Skocz do zawartości

Marin Nicasio 1 2021 - jakie koła?


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Dziewczyna posiada rower Marin Nicasio 1 na fabrycznych kołach i oponach 30mm. 

Chcemy kupić drugi komplet kół, tak by móc założyć szersze opony 40mm i płynnie zmieniać charakter roweru w zależności od kół. (a w zimę mieć komplet do jazdy na klasycznym trenażerze).

Nie znam się kompletnie na kołach do graveli stąd temat na tym forum. Mogą być używane, równie dobrze nowe. Coś rozsądnego w cenie do 1000zł. Czy uda się coś znaleźć? 

Prosiłbym o wskazanie ewentualnych modeli jakich mogę szukać na olx, chcę żeby na pewno pasowały do roweru.

QR 100mm przód 135mm tył 5mm srednicy, tarcze na 6 śrub (IS)

 

 

Specyfikacja:

https://primal.pl/pl/p/Gravel-MARIN-NICASIO-2021-czarny/1052

Odnośnik do komentarza

Generalnie jak niedrogie kola to albo DT Swiss albo Campagnolo/Fulcrum. Te ostatnie sa pancerne ale maja niestandardowe szprychy ido tanszych modeli nie kupi sie oddzielnie obreczy. Do DT Swiss wszystko sie kupi a wszystkie elementy sa standardowe. W Polsce jest fabryka i sklep DT Swiss. Dobre piasty zaczynaja sie od poziomu DT 350. Mozesz spojrzec co maja w fitwheels.eu lub lemonbike. Campagnolo/Fulcrum sprzedaje Wertykal i Cyklomania.

 

W przelajowce mam kola Campagnolo Zonda z oponami 42 mm. Do tych kupi sie juz obrecze. Pierwszy serwis zrobilem po 25k km. Tem model ma lepsze obrecze niz jakikolwiek DT Swiss. Wymagaja doswiadczonego mechanika.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...