Skocz do zawartości

Rower do 2000 czy wymiana osprzetu w starym ?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, na wstepie napisze ze jestem nowy na forum i witam wszystkich :) Nie znam sie na rowerach za to sporo na nich jezdzilem.

Posiadam taki rower :

https://www.google.pl/imgres?imgurl=http%3A%2F%2Fimg14.staticclassifieds.com%2Fimages_tablicapl%2F377648683_1_644x461_rower-magnum-elite-acera-gorski-trekkigowy-miejski-bialystok.jpg&imgrefurl=http%3A%2F%2Folx.pl%2Foferta%2Frower-magnum-elite-acera-gorski-trekkigowy-miejski-CID767-IDfjFnn.html&docid=iNcGcIQkBygMqM&tbnid=vQQ9p9kgo677LM%3A&w=644&h=403&client=firefox-b&bih=767&biw=1600&ved=0ahUKEwico5rqo-nMAhUBvSwKHeD1BysQMwgfKAMwAw&iact=mrc&uact=8

Niestety nie znam specyfikacji technicznej....

 

Częsci ktore sa dobre : rama, siodelko, kierownica, kola, przerzutki, sztyca, mostek, suport.

Do wymiany: amortyzator, linki, korba rowerowa, lancuch, tarcze i klocki hamulcowe. Do tego centrowanie kol, nasmarowanie i ustawienie wszystkiego.

 

Mam do dyspozycji max 2000zl. Na takim rowerku jezdzilo mi sie naprawde super, zrobilem wiele tysiecy km. Dlatego wolalbym go zmodernozowac niz kupowac nowy... Ale niestety nie znam sie na tym i nie wiem czy warto. Czy lepiej kupic nowy.

 

Jazda glownie po lesie i malych gorkach. Waze niecale 100kg.

 

Dlatego prosze was o pomoc. I rady.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Nie inwestowałbym w ten rower. Zostawiłbym jako mieszczucha do sklepu po zakupy i jako zimówkę. Ma błotniki, złodzieja nie przyciąga, idealnie się nadaje. Za 2 tys kupiłbym rower odpowiedni do Twojego stylu jazdy. Jeśli lasy i off-road to MTB.

 

A jak chciałbyś coś wymieniać to tak to mniej więcej będzie wyglądać. Zakładam że upgrade do jakiejś sensownej grupy typu Alivio/Deore i sensownego amor który coś amortyzuje.

amor - 400

korby plus suport - 200

łańcuch - 50

tarcze, zaciski i klocki - 300-400

robocizna 150-200

Razem wyjdzie ponad 1000. Nie wydaje mi się to opłacalne.

Odnośnik do komentarza

Rower nie ma blotnikow, zadnych odblaskow, siodelko sportowe. Opony tez ma typowo terenowe. Do tej pory calkiem niezle sie nim jezdzilo po gorach swietokrzyskich i lasach. A i w trasach dawal jakos rade. Zdjecie jest takiego samego modelu jak posiadam ale to nie moj rower na zdjeciu.

 

Amor mysle zeby przeznaczyc 600-700zl, 100mm z blokadą.

Robocizna np w decatchlonie 135zl. W innych sklepach jakbym kupowal czesci to w granicy 100zl.

Do wydania na modernizacje mam kwote 2000zl

 

W sklepach tez radza mi nowy rower kupic ale taki za 2500-3000 bo mowia ze przy mojej wadze te za 2000 i mniej sie nie nadadza... W kilku innych sklapach mowili znow zebym zmodernizowal ten bo jak doloze do niego 1500-2000 to bede mial lepszy rower niz ten ktory bym kupil nowy... Trudny wybor. Bo na tym rowerku naprawde wygodnie mi sie jezdzilo... tylko sie troche zaniedbal ;-)

Odnośnik do komentarza

100 kg to żadna waga. Mam dwóch kolegów ponad 100kg którzy jeżdżą ze mną na szosie i na MTB i nie ma żadnych problemów. Każdy rower to wytrzyma.

 

Jeśli jesteś z Świętokrzyskiego to jest tam jeden dobry handlarz u którego można kupić wypasione MTB za ok. 2 tys. Radzę rozważyć. Mógłbyś wtedy przytulić coś na porządnym amorze typu Rockshox czy Fox i niezłym osprzęcie. Za 2 tys kupiłem mojemu młodemu Speca z 2010 roku na ramie alu, bardzo dobrym amorze Foxa i osprzęcie SRAM X9 plus X7 czyli odpowiednik XT/SLX. Waga 10,7 kg.

 

Znasz może jakąś stronę ze szlakami MTB w Świętokrzyskim? Mamy ostatnio z kolegą dobrą metę w Starachowicach gdzie pewnie będziemy wracać ale na razie jeździliśmy tam tylko na szosie. Chętnie bym pojeździł np. po Sieradowickim Parku Krajobrazowym ale nie znam tras.

Odnośnik do komentarza

Jestem z Pionek pod Radomiem. Do Starachowic mam 78km + ~20km w gory swietokrzyskie. Stron ze szlakami nie znam. Zawsze wsiadalem na rower i jechalem przed siebie. Wiem ze jakis czas temu w samym parku byl powazny wypadek, rowerzysta wjechal w dziecko i je zabil. Od tamtej pory rowery nie sa tam mile widziane. Ale w okolicach parku jak masa pieknych tras z fajnymi widokami. Pewnie w necie idzie znalezc jakies konkretne trasy.

 

Twoja opinie o kupnie nowego roweru rozwaze. Dziekuje za rade.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...