Skocz do zawartości

2 rowery dla świeżaków w temacie


Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciałbym wszystkich przywitać, jest to mój pierwszy post na forum.

Od jakiegoś czasu przeglądam strone roweroweporady.pl (świetna strona, masa ciekawych tematów!) ale konto założyłem dopiero teraz.

Z dziewczyną doszliśmy do wniosku, że fajnie byłoby pośmigać na rowerach, trochę czytałem ale w tydzień nie przyswoję takiej ilosci wiedzy, tym bardziej, że jest ona tylko teoretyczna.

 

Szukamy 2 rowerów górskich, interesuję nas jazda głównie w terenie, ścieżki rowerowe czy asfalt będą tylko koniecznością w dotarciu do lasu

Nasz budżet to około 3000zł za rower (2700 byłoby super ale 3300 też dam jak będzie warto).

 

Byliśmy dzisiaj w sklepie i tam doradzono nam 2 rowery:

http://www.bugasportrowery.pl/produkt/rower-centurion-backfire-600-2012/   w cenie 3350zł

jest to rower, który sam sobie wybrałem, po rozmowie ze sprzedawcą powiedział, że w tej cenie u niego nic lepszego nie znajde, pytanie do was, warto? czy szukać czegoś innego? Polecana Merida Big.Nine 300 też mi się podoba ale nie miałem okazji zobaczyć jej na żywo, podobają mi się Radony ale nie wiem czy kupiłbym pierwszy rower online, nawet go nie widząc.

 

http://www.bugasportrowery.pl/produkt/rower-cannondale-tango-275-womens-4-2015/  w cenie 2799zł

rower dla dziewczyny, mnie osobiście jakoś nie przekonał, fakt rama wyglądała solidnie, sprzedający zachwalał hamulce, ale.....no czegoś mi brakuje, czy słusznie?

Bylem przekonany, że w tej cenie osprzęt deore to już standard.

Warto dla dziewczyny kupować 'damską' ramę? w sklepie jakoś nawet nie były brane pod uwagę ramy 'męskie' a przecież, często się widuje, żeby dziewczyna takiej używała. 

 

Nasze gabaryty xD

ja 180cm wzrostu, waga niecałe 80kg

dziewczyna 160cm wzrostu 48kg 

 

Liczę na jakąkolwiek pomoc, będę wdzięczny za wszelkie sugestie czy porady.

Odnośnik do komentarza

Ten pierwszy nie jest zły. Da radę w terenie. Ten drugi słabawy. Na granicy akceptowalności. Dopłaca się jakiś tysiąc za markę bo sprzętowo jest nie wart więcej niż ok. 2000. Przewertuj wątki gdzie ludzie szukali MTB do 3 i 3,5 tysiąca i wklej co znajdziesz to ocenimy.

 

Przychodzą mi do głowy:

Cube Attention i Radon ZR Team 7.0

 

Minimum jakie powinieneś zaakceptować to osprzęt Shimano Deore i najniższy amor Rockshox olejowo-spręzynowy (TK Coil) albo wysoki model Suntoura typu Epicon.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...