Skocz do zawartości

Whyte Malvern 2021 Hybrid Bike czy warto ?


Rekomendowane odpowiedzi

czesc - kolejny raz na tym forum. Ostatnio zakupilem a pozniej sprzedalem dwa rowery. Pierwszy to byl Spec hybryda za ok 5000zl. Rower byl bardzo fajny i na dobrym osprzecie jak dla mnie ale niestety byl sztywny i na cienkich oponach - jedynie do jazdy po szosie - sciezki las chodnik itp nie wchodzily w gre bo byl kat. Nastepnie zakupilem MTB Rockrider AM 100 H - bo uznalem ze hardtail bedzie lepszym wyborem. Bardzo solidnie zrobiony rower z myk mykiem i niezlym amorem. Niestety nie posluchalem do konca specjalisty tutaj Jacka ( chlop sie zna na rzeczy ? i uznalem ze agresywna geometria nie oznacza nic zlego .. no i niestety rower poprostu byl dla mnie nie wygodny poza tym przelozenie sram 1x10 jakos mi nie wystarczalo - poprostu brakowalo przelozen by sie bardziej rozpedzic.. 

tak wiec do 3 razy sztuka i tym razem mysle ze potrzebuje zwyklej wygodnej crossowki dla siebie - ze wzgedu na pandemie wybor i ceny zawirusowane ale zastanawiam sie na jedmym rowerem i chcialbym poznac opinie ludzi ktorzy sie znaja - dziekuje 

Moj wzrost 193 cm 

waga 95 kg 

image.thumb.png.aa992fe3f51de9ae83c1fc2a11976041.png

rower glownie szosa czasem sciezki w lesie utwardzone teren nizinny -uk 

https://www.edinburghbicycle.com/whyte-malvern-2021-hybrid-bike

ok maja tez jakies tanie gravele ewentualnie 

https://www.edinburghbicycle.com/genesis-cda-20-2021

Odnośnik do komentarza

Szkocja to ma piękne tereny rowerowe z bardzo sztywnymi podjazdami. Cross mógłby być ale nie taki jak tu podlinkowałeś. Jedyną zaletą crossa nad mtb jest trzyrzędowa korba, dająca dobre przełożenia zarówno pod górę jak i z góry. A ten takowej nie ma. Crossy warte zakupu opisywałem kiedyś tu:
https://roweroweporady.pl/f/topic/6666-cross-dobre-i-przyzwoite-do-5k-jacek-kapela/?tab=comments#comment-49646

 

Alternatywą może być rower typu gravel ale z bardzo łagodną geometrią i napędem 2x. Takim przykładem jest Merida Silex. Rower o takiej geometrii ma na zdjęciu zwykle siodełko na wysokości kierownicy. Roweru z linku bym nie kupił ze względu na tragiczne hamulce i kiepski osprzęt. Szukając gravela, nie schodź poniżej poziomu Shimano Tiagra albo GRX 400.

Normalne że się szuka odpowiedniego roweru. Tez miałem hybrydę, też sprzedałem. Miałem crossy. Jeździłem na nich bardzo długo. Obecnie mam hardtaila mtb, szosę endurnace i przełajówkę zrobioną jak gravel, Specialized Crux, na oponach 700x42 Specialized Pathfinder. Natomiast trzech znajomych ma tego Silexa 400 i są zachwyceni.

Odnośnik do komentarza

Dzieki jak zwykle mozna na Tobie polegac. Czytalem o tej gravelce Meridy no i jest to ciekawa opcja - jedyny problem to out of stock praktycznie wszedzie a juz tym bardziej xl/xxl. Ogolnie Merida w uk malo popularna i raczej slabo - wiekszosc malolatow na santa cruzach a nieco starsi na specach - a juz najwiecej szosowcow - bardzo popularne. 

Przynajmniej wiem czego nie kupie.

dziekuje

Odnośnik do komentarza

czesc Jacek czy moglbys zerknac i ocenic czy cos takiego jest warte uwagi...?

Bylem w kilku sklepach i wybor jaki mieli to jakas porazka - generalnie zero jesli chodzi o rozmiarowke xl xxl graveli czy mtb.

Budzet mam dosc maly bo nie chcialbym przkroczyc 5000zl - no chyba ze mialbym chocby z 80% pewnosci ze rower bedzie naprawde mnie cieszyl to wtedy moge dorzucic. 

Meridy  silex 400 nawet na necie nigdzie nie znalazlem jedynie silex  200 ale to i tak na przedplaty i czekanie do lipca itp...

Znalazlem cos takiego w rozmiarze xl 

https://www.balfesbikes.co.uk/bikes/gravel-adventure-bikes/genesis-cda-30-gravel-bike-2021-in-silver__19101#miv-2

pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza

dzieki , troche tak tez wyglada jak z marketu - czyli nie porywa wygladem napewno - mialem nadzieje ze nadrobi czyms innym ?

Czytalem miedzy innymi tutaj o Tribanach ale na chwile obecna ani jeden nie jest dostepny na stronie.

Mam pytanie czy ty pracujesz w jakims sklepie albo masz jakies dojscia - pomyslalem o kupnie czegos w Polsce i ewentualnej wysylce do uk

Porownywalem kilka rowerow i  cena w Polsce byla o 1000zl nizsza niz tutaj na jakis mtb - wiec nawet gdybym zaangozowal kogos z rodziny plus wysylka mogloby nie wyjsc wcale drozej..

milego

 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...