Skocz do zawartości

Nowy rower turystyczny na trasy do 100-200 km dziennie budżet +-3k zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Od razu mówię, że w temacie rowerów jestem laikiem. Planuje zakup roweru na trasy do 100-200 km, głównie na asfalcie teren górski trasy górskie np. Zakopane i okolice doliny akurat do Kościelcowej mam te 100 km + - z domu. W żadnym terenie nie jeżdżę czasem może się zdarzyć, że zjadę na polną drogę bądź też dziurawą więc dobrze jakby był jakiś amortyzator. Ogólnie jeżdżę teraz meridą mtb dość starą z oponami terenowymi  i na długich trasach do 80 km czuć zmęczenie spowodowane dużymi oporami, a górskiego potencjału roweru specjalnie nie wykorzystuje więc mtb raczej odpada. Nie potrzebuje jakiegoś bardzo zaawansowanego roweru priorytet to przede wszystkim niskie opory toczenia niezbyt duża waga oraz wygodne siedzisko oraz rozsądny osprzęt.

Interesuje mnie również jaki rozmiar ramy powinien być właściwy bo zawsze bazowałem na używkach mam wzrostu 164 cm około waga poniżej 60 kg. Może być damski byle nie różowy ;D.

Budżet do 3,5 k najlepiej mogą być propozycje tańsze np. za 2 k bo kondycję mam  dobrą na czas nie jeżdżę więc to nie etap kupowania profi roweru. 

Mam również pytanie gdzie kupić rower? Internet sklep? 

Pozdrawiam Daniel 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...