Skocz do zawartości

Wybór pierwszej szosy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam :)

Chciałbym w tę wiosnę kupić swój pierwszy rower szosowy. Budżet oscyluję w granicach 2800zł.

 

Moje propozycje:

Trek Domane AL2 2021

https://www.trekbikes.com/pl/pl_PL/rowery/rowery-szosowe/rowery-szosowe-wyczynowe/domane/domane-al/domane-al-2/p/33037/?colorCode=blue_black

Kross Vento 2.0

https://kross.eu/pl/rowery/szosowe/road/vento-2-0-czarny-limonkowy-bialy-matowy

 

Chętnie wysłucham waszych opinii o tych rowerkach ;) Czy mocno różnią się od siebie? Nie ukrywam, że Trek jest powyżej budżetu, ale bardzo kusi. Czy może coś innego byście polecili?

 

 

Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, jajacek napisał:

Trek ma łagodniejszą geometrię. Specyfikacja techniczna jest beznadziejna. Podsumowując ma dwa koła i jedzie. Jedyną rzeczą godną pochwały jest dobra gwarancja producenta.

Vento taki sam badziewiak z bardziej agresywną geometrią ale z kiepską gwarancją.

A coś lepszego w tym przedziale cenowym? Czy raczej odpuścić lub celować wyżej?

Odnośnik do komentarza
21 godzin temu, jajacek napisał:

Trek ma łagodniejszą geometrię. Specyfikacja techniczna jest beznadziejna. Podsumowując ma dwa koła i jedzie. Jedyną rzeczą godną pochwały jest dobra gwarancja producenta.

Vento taki sam badziewiak z bardziej agresywną geometrią ale z kiepską gwarancją.

Kupiłem akurat Vento 2.0 z 2020 roku za 2160 zł i uważam, że to w sumie naprawdę fajna cena jak na Clarisa (udało mi się jakimś cudem upolować ten model z ramą XL w grudniu). Nowego modelu Vento bym nie kupił za 3k, brzydki jest według mnie i osprzęt taki sam.

 

16 godzin temu, Kacperrr napisał:

A coś lepszego w tym przedziale cenowym? Czy raczej odpuścić lub celować wyżej?

Jak jeszcze znajdziesz model z 2020 roku w jakiejś promocji to możesz brać na początek, ale myślę, że już za późno aby coś znale. Tego Treka to bym nie brał, kaseta 11-32 będzie miała duże przeskoki na największych zębatkach, mi to przeszkadza nawet na kasecie 11-28.

Odnośnik do komentarza

Patrzę na to trochę inaczej ale patrzę od góry od lepszych komponentów a nie od dołu. W 2007 kupiłem w Decathlonie szosę na Campagnolo Mirage za 2200. Miała 10-rzędowy napęd. Dziś za te pieniądze mamy nędznego Clarisa, pochodzącego z technologii sprzed 20 lat. Jest to następca 8-biegowej Sory 3300 produkowanej od 2002 roku. Jasne że da się na tym jeździć. Ale przez 20 lat świat jednak poszedł do przodu. Swój rower z Decathlonu w niemal idealnym stanie, sprzedałem przed Covidem za 1400 zł. A Ridleya full carbon na Ultegrze i Fulcrumach za 2700. A tu mamy Vento na Clarisie. Używki poszły mocno w górę niestety. Ale wolałbym za te pieniądze szukać używki na Tiagrze 4700, która jest bardzo dobra i zwykle w komplecie będą dużo lepsze koła niż kupić takie Vento.

Odnośnik do komentarza
Dnia 8.04.2021 o 11:32, jajacek napisał:

Patrzę na to trochę inaczej ale patrzę od góry od lepszych komponentów a nie od dołu. W 2007 kupiłem w Decathlonie szosę na Campagnolo Mirage za 2200. Miała 10-rzędowy napęd. Dziś za te pieniądze mamy nędznego Clarisa, pochodzącego z technologii sprzed 20 lat. Jest to następca 8-biegowej Sory 3300 produkowanej od 2002 roku. Jasne że da się na tym jeździć. Ale przez 20 lat świat jednak poszedł do przodu. Swój rower z Decathlonu w niemal idealnym stanie, sprzedałem przed Covidem za 1400 zł. A Ridleya full carbon na Ultegrze i Fulcrumach za 2700. A tu mamy Vento na Clarisie. Używki poszły mocno w górę niestety. Ale wolałbym za te pieniądze szukać używki na Tiagrze 4700, która jest bardzo dobra i zwykle w komplecie będą dużo lepsze koła niż kupić takie Vento.

Dla mnie to trochę też była tragedia, 2021 i kupuję nowy rower za 2k z napędem 8 rzędowym (a nowy model kosztuje już 3k), mój Corratec z 2003 roku miał już 9 rzędów, no ale potrzebowałem ramy XL, a w tym rozmiarze wyboru nie ma za dużego. A ceny używek są naprawdę przerażające, kupiłem swojego Vento 2.0 2020 nowego za 2160 zł, a na OLXie ceny za używki są wyższe. Akurat mi się przyfarciło, bo jak szosa naprawdę mi się spodoba, to sprzedam rower z minimalną stratą, a może nawet z zyskiem :).

 

Dnia 7.04.2021 o 15:30, Kacperrr napisał:

A coś lepszego w tym przedziale cenowym? Czy raczej odpuścić lub celować wyżej?

Kross Vento, Shimano Tiagra Rybnik • OLX.pl nie znam się do końca, ale jakbyś go wziął za 2k to byłby git.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...