Skocz do zawartości

Uniwersalny MTB do 5k


Rekomendowane odpowiedzi

Marin ma wędkę marketingową w postaci ram stalowych. Taka rama z pewnością lepiej tłumi drgania niż rama aluminiowa ale jest oczywiście znacznie cięższa. Czy tłumienie drgań jest tak potrzebne w rowerze terenowym? Nie mam przekonania. Mam stalową ramę sprzed 20 lat w rowerze do jazdy po mieście i po bułki. Nie przeceniałbym jednak jej zdolności do tłumienia drgań. W rowerze wyprawowym, pod sakwy może zwróciłbym na to uwagę. Tylna piasta jest w amerykańskim standardzie czyli szybkozamykacz z Boost. Nie jest to za dobry standard ale Amerykanie lubią tak mieszać żeby trzeba było kupować od nich części a nie od kogoś innego. Rower ma dobrego amora, przyzwoity napęd, jako takie hamulce i bardzo szerokie opony do jazdy przede wszystkim w cięższym terenie. Jego geometria jest trailowa czyli bardzo dobrze jedzie w dół, średnio po płaskim i trochę gorzej pod górę. Nie do końca jest to pełny Trail, gdyż takowy powinien posiadać wzmocniony amor z grubszymi goleniami. Firma Marin zbudowała PL pewną bazę fanatycznych wyznawców jej produktów, do której mi bardzo daleko. Jarają się stalą, trailową geometrią i tym że firma był jednym z prekursorów MTB. 

Odnośnik do komentarza

Te wszystkie z pierwszej strony dyskusji są godne polecenia. Indiana Storm X7, Kellys Gate 30, Rockrider XC 100, Merida Big Nine 500 Lite. Niektóre z nich wymagają co prawda pewnych modyfikacji ale są to wszystko dobre rowery. Jakbym miał tyle wydać na ich zakup, to kupiłbym z pewnością rower rozwojowy ze sztywną osią w systemie Boost, 12x148 i przyzwoitym amorem powietrznym. To jest dobra baza. A reszta to już kwestia czy ktoś chce napęd 1x czy 2x, lepszą i lżejszą czy gorszą i cięższą ramę, Shimano czy Sram, takiego czy innego producenta. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

co oni mają z tym usuwaniem przedniej przerzutki nagle w tych wszystkich góralach/MTB za 4-5k, serio aż tak muszą przy oszczędzać i ciąć na przerzutce pozostawiając zaporową cenę ?? dorzuciliby chociaż hamulce MT400 jak już zahaczamy o taką półkę cenową, a nie dalej wciskają ten najniższy sort jak z roweru za 2,5 koła

ludzie powinni to bojkotować wszystko i nie kupować, przepłacając po 500-800 czy nawet 1000zł

Odnośnik do komentarza

Częściowo się zgodzę. Firmy maksymalizują zyski. Wsadzają więc przeróżne gówno do rowerów i bardzo rzadko który ma sensowną specyfikację. I co ciekawe na plus się tu wyróżniają Indiana i Kellys :) W rowerze za 5k takich chłam jak hamulce MT200 nie powinien się znaleźć. Natomiast firmy mają podpisane umowy z Shimano albo Sram. No i jak Sram to tylko napędy 1x. Jak Shimano to różnie bywa. Ja firmy prowadzą księgowi a nie pasjonaci rowerów to takie są skutki.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...