Skocz do zawartości

Jakie 2 rowery kupić? (do ~8-10k łącznie)


Rekomendowane odpowiedzi

Hej! Chcę mocno wrócić do roweru po kilku latach przerwy, nie nastawiam się na zawody, wcześniej robiłem po kilka tys. km rocznie, z trasami zwykle w zakresie od kilkudziesięciu do 100km+. Wzrost 176cm, przekrok 78cm, waga ok 70kg, wiek 31 lat. Na ten moment poszukuję dwóch (?) rowerów:

- jeden nastawiony bardziej na miejską eksplorację, priorytetem tutaj będzie waga (czasem trzeba dźwignąć rower i po prostu z nim przejść), amortyzacja (nie cackam się przy różnego rodzaju krawężnikach i nierównościach), nawierzchnia to zwykle asfalt, chodniki, ubita ziemia. Trasy po kilkanaście-kilkadziesiąt km, głównie wycieczki po mieście i okolicach z okazyjnym zapuszczeniem się do podmiejskiego lasu (ale jazda raczej ubitymi ścieżkami leśnymi po równym terenie). Nie wiem czy do tego celu szukać MTB, crossa czy jeszcze czegoś innego.

- drugi to szosa (może bardziej w stronę endurance, bo niestety trochę problemy z kręgosłupem + dłuższe dystanse w planach), wypady po asfalcie, trasy od kilkudziesięciu do kilkuset km (chciałbym przebić 200-300km jednego dnia).


Budżetowo jak w tytule, myślę, że celowałbym w 8-10k, ale jak będzie warto to mogę spokojnie ponad budżet wyskoczyć. W obu przypadkach w grę wchodzi gotowiec lub składanie samemu. Przyznam szczerze, że na ten moment nie mam konkretnych typów, bo nie wiem jeszcze dokładnie czego szukać pod moje wymagania, stąd za wszelką pomoc byłbym dozgonnie wdzięczny!

Odnośnik do komentarza

Ciężko doradzić jak nie wiesz co chcesz:) W rowery miejskie się nie mieszam.
Szosa endurance? Zakładając połowę tego budżetu to z nowych szosa aluminiowa. Sugeruję spojrzeć na Decathlon, holenderską Sensę. Na długi dystans to jednak polecam karbon. Ale nowe nie w tym budżecie. W grę wchodzą jeszcze chyba gravele. Jeśli tak to masz np. Kellys Soot, Kross Esker, Merida Silex.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...